נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: אם ישראל לא תאפשר ללבנון ליישם את זכויות משאבי הגז - המצב עלול להידרדר למלחמה

מנהיג חיזבאללה: "לא תהיה הפקת גז ונפט בכל היישות הציונית, אם לבנון לא תקבל את זכותה"
רועי קייס
20 ביולי 2022
07:26

המו"מ לסימון הגבול הימי: מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה שב ואיים הלילה (רביעי) כי אם ישראל לא תיתן ללבנון את הזכויות שלטענתו מגיעות לה בסוגיית הוצאת הנפט והגז מהים, המצב עלול להידרדר למלחמה. "ייתכן שנשיג את הזכויות שלנו במלחמה או בלי", אמר נסראללה במפגש השנתי לקראת העאשוראא'. "ייתכן שישראל תיכנע בלי פעולה של חיזבאללה, ייתכן שהיא תגיב ושהעניינים ידרדרו למלחמה. אנחנו לא מעוניינים בהישג מורלי, אנחנו רוצים להוציא את הנפט והגז מהים". מנהיג חיזבאללה הוסיף כי בארגון הטרור מעוניינים בעמדה נוקשה: "לא תהיה הפקת גז ונפט בכל היישות הציונית, אם לבנון לא תקבל את זכותה".

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, הביא ציטוטים נוספים של נסראללה מאותו מפגש שנתי מסורתי. הוא התייחס למשא ומתן לסימון הגבול הימי ואמר: "עד כה המתווך האמריקני במו"מ לסימון הגבול לא נתן תשובה ברורה על אף שלבנון עשתה וויתורים גדולים. לבנון רוצה את המינימום והיא לא השיגה אותו. אנחנו מקווים שלא נירה כדור או טיל ושישראל תיסוג. אנחנו מחכים להתפתחויות וערוכים לכל תרחיש". עוד אמר נסראללה כי "ייתכן שאנחנו הולכים למלחמה וייתכן שלא. זה לא הרצון שלנו לפתוח חזית".

בנאום שנשא בשבוע שעבר הודה נסראללה כי שלושת כלי הטיס שארגון הטרור שיגר לעבר אסדת כריש הופלו, ושלח מסר מאיים לישראל: "מסר הכטב"מים הוא רק התחלה צנועה. אנחנו נגיע לכריש ולמה שמעבר לאסדה".

גורמים רשמיים בצרפת העבירו לאחרונה מסר לממשלת לבנון כי המשא ומתן חשוב והוא אינטרס של לבנון, ולכן אסור שהפרובוקציות יפגעו בו. המסר של צרפת, שלה השפעה משמעותית בלבנון, מגיע בעקבות פעילות חיזבאללה ושיגור המל"טים לעבר אסדת הגז כריש.