.
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המלצה: לייקר את מעונות היום מהשנה הקרובה

ועדת סל המחירים של מעונות היום המליצה לייקר את התשלום החודשי למעונות בין 120 ל-170 שקלים. המלצה טרם יצאה לשימוע אצל שרת החינוך ושר האוצר - שהם אלו שיקבעו אם אכן ניתן להעלות את המחירים. השרה שאשא ביטון כבר הודיעה שהיא מתנגדת למהלך
לירן כוג'הינוף
20 ביולי 2022
19:09

חשש לעוד התייקרות במשק: ועדת סל המחירים של מעונות היום המליצה הערב (רביעי) לייקר את התשלום החודשי למעונות משנת הלימודים הקרובה, מגיל לידה עד שנה, בין 120 ל-170 שקלים. ההמלצה מתייחסת למעונות היום שמסובסדים בידי המדינה כמו ויצו, נעמת, אמונה ועוד. ההמלצה טרם יצאה לשימוע אצל שרת החינוך ושר האוצר - שהם אלו שיקבעו אם אכן ניתן להעלות את המחירים. שרת החינוך יפעת שאשא ביטון כבר הודיעה שהיא מתנגדת למהלך. 

הוועדה – שמורכבת מאנשי משרד האוצר, החשב הכללי, משרד החינוך ומשרד הרווחה – התכנסה לראשונה מאז 2012, בעקבות דרישת ראשי מעונות היום המסובסדים להעלות את שכר המטפלות ולהשוות אתן לשכר הסייעות ברשויות המקומיות. בוועדה מסרו הערב: "הוועדה טרם פרסם את מסקנותיה והמלצותיה". 

מי רוצה להיות מורה? האזינו לעוד יום

מפורום מעונות היום המפוקחים נמסר: מסקנות ועדת סל המחירים הן לעג לרש שיובילו לסגירת מערכת החינוך לגיל הרך. המלצות הוועדה נקבעו באופן חד צדדי ובהתעלמות מהמציאות במעונות היום. ההמלצות כוללות תוספת עגומה של עשרות שקלים לכל מחנכת-מטפלת, מאחר שרוב תוספת התקציב כוללת בתוכה את הגדלת התקינה ואת הנחיות הרגולציה החדשות. אנו מתנגדים להפלת הנטל הכלכלי על ההורים. משרד האוצר חייב לסבסד את העלויות הנדרשות. אנו דורשים משר האוצר אביגדור ליברמן להתערב באופן מיידי במשבר ולמנוע את קריסת הענף לפני תחילת שנת הלימודים".