סמוטריץ' ובן גביר
צילום: פלאש 90

בן גביר VS לזימי ותמונה של רבין: העימות באולפן

לזימי כינתה את בן גביר "סייען טרור", הח"כ הגיב: "דפקת את השכונות" • יו"ר עוצמה יהודית דורש מסמוטריץ' לא רק מחצית מהמקומות ברשימה לכנסת - אלא גם מחצית מהתפקידים שיחולקו במסגרת הממשלה • גלאון: רוצה להיות שרה, לא חשבתי על מה יקרה אם לא
ישראל בוחרת
21 ביולי 2022
07:21
עודכן ב 20:38

חבר הכנסת איתמר בן גביר וחברת הכנסת נעמה לזימי התעמתו הערב (חמישי) באולפן "ישראל בוחרת" - התוכנית הפוליטית החדשה של כאן 11. לזימי שמה על השולחן תמונה של יצחק רבין ותקפה את בן גביר: "יש את דרך רבין ויש את דרך כהנא. רקדת על הדם של רבין, אתה סייען טרור". בן גביר לא נשאר חייב והגיב - "רבין זכרונו לברכה היה הולך עם תומכי טרור? הגברת לזימי היא יעני פעילה חברתית - דפקת את השכונות".

צפו בעימות באולפן

גלאון: מאמינה שאבחר, רוצה להיות שרה

יושבת ראש מרצ לשעבר, זהבה גלאון, אמרה הערב בריאיון בתוכנית: "אני מאמינה שאבחר לראשות מרצ ושאני יכולה להגדיל את כוחה ולמנוע את חזרת נתניהו". היא הוסיפה כי היא "לא רואה סיבה שמרצ לא תצטרף לקואליציה", והכריזה: "אם כבר אני חוזרת, אני רוצה להיות שרה, לא חשבתי על מה יקרה אם לא".

בתוך כך, שקד נפגשה היום עם הנדל והאוזר. נקודת המחלוקת המרכזית בינה לבינם - אם לפסול ישיבה תחת נתניהו לאחר הבחירות.

המתיחות בין סמוטריץ' לבן גביר

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הציע ליו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר מקומות 2, 6 ו-10. אנשי עוצמה יהודית נעלבו, ובן גביר הציע הצעה נגדית: מיזוג מלא של המפלגות על בסיס ריצ'רץ' במיקומים, כשסמוטריץ' ראשון. את ההצעה הזאת אנשי סמוטריץ' דחו על הסף.

הבוקר פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי הפערים במשא ומתן בין יו"ר הציונות הדתית ליו"ר עוצמה יהודית גדולים מכפי שהיה נראה. איתמר בן גביר לא מסתפק רק במחצית מהמקומות ברשימה, אלא דורש לסיעתו גם מחצית מהתפקידים שיחולקו לאחר מכן במסגרת הקואליציה. 

עוד דורש יו"ר הציונות הדתית 50 אחוז מהתפקידים של קמפיין הבחירות שיתנהל בחודשים הקרובים, לצד ניהול קמפיין עצמאי ונפרד לעוצמה יהודית שיתנהל במקביל לזה של הציונות הדתית. 

מעוצמה יהודית מסרו בתגובה: "לטעמנו כדי שהמשא ומתן לאחדות יצליח, נכון יותר לנהל אותו בין הצדדים ולא בתקשורת, כפי שסוכם. מצער שיש מי שחושב אחרת". בלשכתו של סמוטריץ' אמרו שאינם מגיבים בענייני המשא ומתן.

שלשום פורסם בכאן חדשות כי בצלאל סמוטריץ' הגיב בחריפות לניסיון של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו להתערב במשא ומתן שלו עם "עוצמה יהודית". על פי הפרסום, באחת השיחות עם שליחים ששיגר נתניהו לסמוטריץ', האחרון אמר: ״שאף אחד לא יתערב לי במפלגה. בן גביר לא יקבל ריץ׳-רץ׳ וגם לא חבר כנסת אחד שלו על שניים שלי. הוא (בן גביר) יכול לרוץ לבד״. חבר הכנסת סמוטריץ' הכחיש את הציטוט. 

בהכנת הידיעה השתתף זאב קם.