יפה בן דויד
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יפה בן דויד: "הנטישה לא הפסיקה - המערכת ממשיכה לדמם"

מזכ"לית הסתדרות המורים לכאן רשת ב: "אם המו"מ לא יתקדם ניאלץ להשבית את הלימודים • על דרישות המורים: "לא ניתן שייגעו בחופשות של המורים - ניצלו את עובדי ההוראה במשך שנים"
שאול אמסטרדמסקי וליאל קייזר
21 ביולי 2022
11:36

הקרב על החינוך: שלשום (שלישי) אמר שר האוצר אביגדור ליברמן בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי הוא רוצה להגיע עד לסוף השבוע הבא להסכם קיבוצי עם המורים. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה היום שהמשא ומתן עם משרד האוצר תקוע, וכי אם הוא לא ייתקדם המורים יאלצו להשבית את הלימודים ב-1 בספטמבר. בריאיון לליאל קייזר ושאול אמסטרדמסקי היא הוסיפה: "מערכת החינוך בפשיטת רגל, אין עם מי לפתוח את שנת הלימודים".

עוד אמרה בן דויד בריאיון בתוכנית "משחקי הכיס" בכאן רשת ב כי "הנטישה לא הפסיקה - המערכת ממשיכה לדמם". התנאים שמציבה בן דויד, היא אמרה, נועדו לעצור את עזיבת עובדי ההוראה את מערכת החינוך. מלבד הדרישה המרכזית של העלאת השכר, הדגישה בן דויד, גם "לא ניתן שייגעו בחופשות של המורים. ניצלו את עובדי ההוראה במשך שנים - העבודה של המורה לא נגמרת".

האזינו לריאיון המלא עם שר האוצר ליברמן בכאן רשת ב

את היומיים האחרונים לשנת הלימודים החליטה הסתדרות המורים להעביר ללא עיצומים. זאת בהמשך לדברים שאמר שר האוצר אביגדור ליברמן בכאן רשת ב, ולפיהם אין שום מגבלה משפטית על ניהול משא ומתן והגעה להסכם שכר חדש עם הסתדרות המורים גם במהלך מערכת הבחירות.

"התחלנו את המשא ומתן זמן רב לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות, ואפשר להגיע להסדר בלי קשר לבחירות שיתקיימו הרבה אחרי פתיחת שנת הלימודים הבאה", כך לדברי שר האוצר בתוכנית הבוקר הזה. בהסתדרות המורים אמרו כי ההבהרה הזאת מאפשרת לשוב ללימודים סדירים ולחדש את המשא ומתן עד שיימצא פתרון.

המאבק על שכר המורים | האזינו להסכת "עוד יום"

לצד זאת, באותו ריאיון גם תקף השר ליברמן את התסדרות המורים: "יש פה התנהלות כוחנית, יפה בן דויד חיפשה הזדמנות להפגין שרירים. במשא ומתן תמיד יש עליות ומורדות, וההתנהגות הזאת לא מקובלת. אין שום מגבלה על המשא ומתן".