-

זעזוע במקסיקו: אישה הוצתה למוות בפארק ציבורי

לוז ראקל פאדילה הוצתה ביום שבת ומתה היום מפצעיה • החשד: השכן עומד מאחורי המעשה • בשנת 2021 - שיא של 1,004 מקרי רצח נשים במדינה
שחר אלהרל
21 ביולי 2022
17:00

תושבת מקסיקו, לוז ראקל פאדילה, מתה היום (חמישי) מפצעיה לאחר שהוצתה ביום שבת האחרון בפארק ציבורי בעיר ספופן שבמערב המדינה. פאדילה הותקפה על ידי שלושה גברים ובחורה, ששפכו עליה אלכוהול והציתו אותה, ונמלטו מהזירה. פאדילה סבלה מ-90% כוויות והיום נקבע מותה לאחר מאבק של חמישה ימים.

מותה של פאדילה זעזע את המדינה בשל הברוטליות בה הותקפה, אך יותר מכך, בשל העובדה שהיא התריעה לרשויות על איומים נגד חייה מספר חודשים לפני תקיפתה. פאדילה, אם לבן הלוקה באוטיזם, הייתה חברה בקבוצה של אנשים המטפלים בקרובי משפחה בעלי מוגבלויות. אותה קבוצה אמרה כי פאדילה קיבלה מספר איומים על חייה משכן שהתלונן על הרעש שבנה עושה.

בחודש מאי, היא פרסמה תמונות של גרפיטי שרוסס על קירות חדר המדרגות בבניינה בו נכתב - "אני אשרוף אותך בעודך בחיים", וכתבה בפוסט: "כמה עוד אצטרך לחיות בפחד שמשהו יקרה לי ולמשפחתי, בזמן שהתוקף שלי ממשיך לשוטט בחופשיות?".

גורם רשמי במשרד התובע הכללי אישר כי פאדילה דיווחה על האיומים שקיבלה מהשכן שלה. בתקשורת המקומית דיווחו כי פאדילה גם הייתה קורבן לאלימות מבן זוגה לשעבר. מספר מקרי רצח הנשים במקסיקו עלה בחדות בשנים האחרונים, כשבשנת 2021 נרשם שיא של 1,004 מקרים שתועדו.