-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם נתניהו יקבל מכתב אזהרה מוועדת החקירה?

עדות נתניהו בוועדת מירון: הנקודות בגרסת רה"מ בזמן האסון שמחזקות את הסבירות שיקבל מכתב אזהרה
משה שטיינמץ
21 ביולי 2022
19:54

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו העיד היום (חמישי) בפני ועדת החקירה הממלכתית לאסון במירון. בוועדה ניסה לטעון כי הסכנה הבטיחותית מעולם לא עלתה לפתחו. נתניהו גם הודה שהמנגנון שלו, האנשים שלו, לא ידעו להעלות אליו את צבר הנורות האדומות. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב כי ייתכן שנתניהו יקבל מהוועדה מכתב אזהרה. 

חשיפה: המסמך שנתניהו לא חתם עליו - ויכול לסבך אותו בוועדת החקירה של האסון במירון

אתמול נחשף בכאן חדשות מסמך התקנות שנתניהו לא חתם עליו. חברי הוועדה הקשו עליו רבות בעניין הזה היום, אך הוא הפיל את האחריות על המשפטנים. בנוסף, בדיונים בראשותו של נתניהו, בשבועות שקדמו לאסון, נתניהו טוען שהיו בהם הסכמות על המתווה – ואז לדאוג לתקנות זה כבר אחריות היועצים המשפטיים.

לעומתו, דרעי ואוחנה טענו שלא היו הסכמות. אותם שני דיונים ככל הנראה לא תועדו ואי אפשר לדעת מה היה בהם, ואם נתניהו צודק או דרעי ואוחנה. הוועדה אומרת לנתניהו "אין לנו בעצם מסמכים על המפגשים האלה, זה אחת השאלות למה הן לא מתועדות".


בלעדי: הפרוטוקולים של אישור ההילולה במירון נחשפים

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, קיבל במכתב האזהרה מוועדת אור סעיף בדיוק על דבר כזה: בהיותו ראש ממשלה במהלך אירועי אוקטובר 2000 לא דאג לתיעוד מספיק של הערכות מצב שערך, לרבות תיעוד מוסדר ברור ומחייב של הנחיותיו שניתנו.

עד האסון הבא | האזינו לעוד יום