כליל קמחי, זירת האסון בכרמי יוסף
צילום: יוסי אלוני פלאש 90 • פייסבוק

אחיו של כליל, שנהרג כשנשאב לבולען: "אוהבים אותך לנצח"

בעלי הווילה שבה התרחש האסון, רמי ורחל מלר, שוחררו למעצר בית מחוץ לכרמי יוסף • סנגורם של הזוג, עו"ד ציון אמיר, לכאן רשת ב: עניין ההיתר לבריכה נבדק. השופטת אמרה שאין תשובה חד משמעית מהמסמכים שהגישה המשטרה • חברו של כליל: "חושב על המשפחה שלך ונקרע לי הלב"
יואב בורוביץ' ודניאל אלעזר
22 ביולי 2022
09:05
עודכן ב 13:34

בית המשפט הורה היום (שישי) על שחרורם למעצר בית של רמי ורחל מלר, בעלי הווילה בכרמי יוסף שאירחו את מסיבת הבריכה אתמול, בה נפער הבולען שהוביל למותו של כליל קמחי. השניים, זוג נשוי, נעצרו אתמול בחשד לגרימת מוות ברשלנות. הם ישהו במעצר בית עד ליום שני בצהרים אצל בתם בכפר סבא, לאחר שהשופטת הורתה על הרחקתם מכרמי יוסף. עוד נאסר עליהם ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. 

 רחל ורמי מלר בבית המשפט היום (צילום: כאן חדשות)

סנגורם של הזוג, עורך הדין ציון אמיר, אמר לליאת רגב בתוכנית בחצי היון בכאן רשת ב: "המשטרה ביקשה לגבות עדויות מאנשים בכרמי יוסף, והרחיקה את החשודים מהיישוב כדי למנוע מפגש בין הצדדים". עורך הדין הסביר כי עניין היתר הבנייה לבריכה עוד נבדק. "הבית והבריכה נבנו ב-1992 על ידי אביו המנוח של החשוד, כל הדברים האלה בבדיקה וגם במשטרה לא ידעו להגיד. השופטת אמרה שאין תשובה חד משמעית שעולה מהמסמכים שהגישה המשטרה". 

אחיו של כליל, נווה קמחי, אמר הבוקר בבית המשפחה בכפר סבא: ״אנחנו אוהבים אותו לנצח״. הלוויתו של כליל תתקיים מחר בלילה בבית העלמין פרדס חיים בעיר. רינה, שכנה וחברת משפחה, סיפרה לכאן חדשות: "עד הערב ההורים שלו לא ידעו שהוא היה שם. הם היו בסופר כשהתקשר אליהם שוטר אחרי שמצאו את הטלפון של כליל שם. הם לא הבינו מה קרה. כשהם הגיעו הביתה אמא שלו ראתה עובדת סוציאלית שהיא מכירה, ואז היא הבינה שקרה משהו רע". 

חברו של כליל, רן, כתב בחשבון הפייסבוק שלו אמש: "עוד מהיסודי החיים שלנו המשיכו להצטלב... תמיד ידעתי שאתה נכס בחיים שלי, ותמיד ידעתי שאתה שם. מהאנשים שנכנסו לי לחיים, שלא משנה מה קורה, גם אם לא מדברים תקופה, תמיד ידעתי שאתה שם בשבילי ואני בשבילך... חושב על המשפחה שלך ונקרע לי הלב..." 

קמחי, בן 32 מתל אביב, נשאב לתוך הבולען שנפער בקרקעית של הבריכה. אחרי ארבע שעות של חיפושים הוא אותר ללא רוח חיים בעומק האדמה. גבר נוסף, בן 34, נפצע קל. לפי חקירה ראשונית, בעלי הבית לא ביקשו היתר בנייה לבריכה. גורמי מקצוע הבהירו שלא היו מאשרים בקשה לבניית בריכה כזו על התשתיות הרעועות עליה ישבה. עוד עלה כי הבית פעל כעסק ובמקום נערכו מאות מסיבות. 

יושב ראש היישוב, איזי גורן, אמר אתמול בריאיון לכאן רשת ב כי הבריכה הוקמה בלי היתר, וכי בטווח של 50 מטרים ממנה נמצאת מערה מוכרת.