-

עקבו אחרי ישראליות: פרטים חדשים על האיראנים שנעצרו באיסטנבול

כלי תקשורת טורקיים מדווחים שהחוליה שנעצרה צילמה את חדרן של התיירות, וקיבלה 35 אלף דולר כדי לרצוח אותן • 4 סוכנים נעצרו בחודש שעבר, 3 רק לפני שבוע • איראן טוענת: עצרנו רשת ריגול שהייתה בקשר עם המוסד
יואב זהבי
23 ביולי 2022
14:42
עודכן ב 19:00

כלי תקשורת בטורקיה חשפו פרטים נוספים אודות מעצר האזרחים האיראנים באיסטנבול עליו פורסם אתמול (שישי). לפי הדיווח חוליית החיסול האיראנית עקבה אחרי שלוש תיירות ישראליות ותכננה להתנקש בחייהן בחדר במלון בכיכר טקסים בו שהו, זאת בתמורה לתשלום בסך 35 אלף דולר מהרשויות באיראן. ארבעה מהסוכנים האיראנים נלכדו בערב 17 ביוני על ידי כוחות הביטחון הטורקיים. בד בבד, באיראן טוענים כי רשת ריגול שהייתה בקשר עם המוסד נעצרה.

שלושה סוכנים נוספים נלכדו במבצע שנערך בערב ה-14 ביולי, לפני כשבוע וחצי. הפשיטה נערכה בשני מוקדים במקביל - איסטנבול, ובעיר הסמוכה יאלובה. הסוכנים נלכדו בסביבת המלון לאחר שברחו דרך חלון של אחד החדרים.

מדובר במבצע נוסף שמגיע במסגרת החקירה שהחלה בחודש שעבר עם מעצר החולייה האיראנית. בחודש שעבר דיווחו כלי התקשורת במדינה כי כוחות ביטחון ומודיעין טורקיים סיכלו תוכנית לחטוף שגריר ישראלי לשעבר ורעייתו ולפגוע בישראלים נוספים. בפשיטה נעצרו עשרה איראנים וטורקים כשבידיהם כלי נשק. אנשי המודיעין האיראני הגיעו במסווה של אנשי עסקים, תיירים וסטודנטים במטרה לרצוח תיירים ישראלים.

איראן טוענת: עצרנו רשת ריגול שהייתה בקשר עם המוסד

כלי תקשורת באיראן דיווח היום כי נעצרו חברים ברשת של סוכנים מטעם המוסד, שנשלחה למדינה כדי "לבצע פעולות טרור". לפי הדיווח, חברי הרשת היו בקשר עם המוסד דרך אחת המדינות השכנות לאיראן, ונכנסו למדינה דרך מחוז כורדיסטן.


עוד נאמר בדיווח כי הקבוצה תכננה לפגוע בכמה אזורים רגישים תוך "שימוש בציוד המבצעי והתקשורתי המשוכלל ביותר ובחומרי נפץ עוצמתיים". הרשויות באיראן מסרו כי הוחרמו אמצעי לחימה, חומרי נפץ, ציוד טכני וציוד תקשורת השייך לרשת.