.
צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

המסר התקיף של נתניהו לסמוטריץ' ובן גביר

מעורבים במשא ומתן בין עוצמה יהודית לציונות הדתית קיבלו לקראת סוף השבוע מסר מכיוון יו"ר הליכוד: בלי איחוד - נצא בקמפיין נגד אחת המפלגות • השר טרופר: כשלנתניהו אין 61 מנדטים - החרדים מדברים על גנץ כאפשרות לרה"מ
יערה שפירא
23 ביולי 2022
19:46
עודכן ב 20:50

101 ימים לבחירות: בחדשות השבת בכאן 11 פורסם היום (שבת) כי מעורבים במשא ומתן בין יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' קיבלו לקראת סוף השבוע מסר מכיוון יו"ר הליכוד בנימין נתניהו: אם לא תרוצו יחד, נצא בקמפיין נגד המפלגה הקטנה מהשתיים. השיחות לאיחוד יימשכו בתחילת השבוע – וייתכנו הסכמות על מיזוג המפלגות.


שר התרבות והספורט, חילי טרופר מכחול לבן, אמר הערב כי אם לנתניהו לא יהיו 61 מנדטים להקמת ממשלה אחרי הבחירות ייפתחו הרבה אפשרויות אחרות. בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 אמר טרופר כי הוא אינו רואה שלנתניהו ובן גביר יש כרגע 61 מנדטים. "בזמנים לא רגילים קורים דברים לא רגילים ויכול להיות שתקום ממשלה רחבה יציבה ממלכתית שיהיו בה גם אנשים מהליכוד, כי אני משער שגם הם לא רוצים להיות באפוזיציה או ללכת לבחירות שישיות. אני מאמין שהחרדים היו רוצים שיהיה לבלוק שלהם 61 אבל בהנחה ריאלית שלא יהיה להם אז הם מדברים על כך שמבחינתם בני גנץ הוא מישהו שיכול להיות ראש ממשלה".

טרופר התייחס לאפשרות כי מתן כהנא מימינה ישובץ ברשימת כחול לבן-התקווה חדשה ואמר כי "כהנא הוא סופר ראוי וטוב שהוא בשדה הפוליטי ואם הוא ישתלב אצלנו צריך לחכות ולראות. אנחנו בודקים את האפשרויות השונות. אנחנו בודקים את האפשרויות. שכל אחד יעשה את החשבונות שלו – גם החרדים". טרופר הוסיף כי גנץ וסער הם הדמויות הפוליטיות שקיבלו הכי הרבה הצעות ויכלו להיות ראשי ממשלה אם רק היו רוצים וציין גם כי "מרצ ורעם הם קצוות אבל הם יכולים להיות חלק בממשלה. התנאי שלנו ברור – כל מי שמקבל את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית – בטח מרצ אבל גם עבאס - יכולים להיות שותפים. הבסיס של הממשלה חייב להיות הביטוי של הרוב הישראלי שמצוי במרכז".


ח"כ אופיר כץ מהליכוד התייחס בתוכנית לעדותו של ראש הממשלה לשעבר ויו"ר מפלגתו, בנימין נתניהו, בוועדת החקירה לאסון במירון ולדברים שאמר בוועדה השר לביטחון הפנים לשעבר, אמיר אוחנה, גם כן מהליכוד. לדברי כץ "הוועדה הוקמה לא כדי להגיע לחקר האמת ולא כדי לנסות לתקן".


חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ התייחסה בתוכנית למאבק על ראשות מפלגתה ואמרה כי זהבה גלאון מייצגת את השמאל האמיתי ואת הערכים של מרצ. באשר לאפשרות של איחוד עם מפלגת העבודה אמרה רוזין: "אם היא צריכה לוותר על האגו והמקום שלה בשביל לייצר יותר כוח של שתי נשים פמיניסטיות חזקות מאוד שיובילו מפלגה כזאת מה טוב - אם נראה שזה לא מוביל לדבר כזה אנחנו כמובן לא הולכים להתאבדות". רוזין ציינה כי היא מאמינה ביכולתה של מרצ להיות חלק מהממשלה הבאה ולייצר פשרות, "אבל צריכים גם לעמוד על שלנו".