.
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90; באדיבות המשפחה

האסון במסיבת הבריכה: הדוח שיסבך את בעלי הבית?

לכאן חדשות הגיע דוח הבדיקה של חברה חיצונית, שבדקה בשנה שעברה את הבריכה בכרמי יוסף. הבדיקה הראתה שורה של ליקויים בבריכה • גורם המעורב במקרה לכאן חדשות: "בעלי הבית לא טרחו לתקן - מדובר בהזנחה פושעת" | כל הפרטים
דניאל אלעזר
23 ביולי 2022
19:54
עודכן ב 21:46

האסון במסיבת הבריכה בכרמי יוסף: בחדשות השבת נחשף הערב (שבת) לראשונה דוח הבדיקה שעשויה לסבך את בעלי הבית בגרימת מוות ברשלנות של כליל קמחי בן ה-32. דוח הבדיקה של חברה חיצונית, שבדקה בשנה שעברה את הבריכה בבעלות נתן ורחל מלר, גילה שורה של ליקויים בבריכה.


את הפנייה לחברה יזם איש האחזקה שמטפל בבריכה. איש האחזקה פנה אל החברה לאחר שהיו בבריכה כמה נזילות חמורות, עליהן לא הצליח להתגבר בכוחות עצמו ולכן נאלץ להסתייע בשורת חברה חיצונית, שלה המכשור המתאים.

בדוח הבדיקה, שנערכה בפברואר 2021, מצביע על שורה של נזילות וחמור מכך - על הצטברות מים מתחת למשטח ה-PVC, המשטח שנמצא בקרקעית הבריכה ולמעשה מתחתיו מחלחלים המים לבטון הדק, שהביא לבסוף לקריסת הבריכה.

ממצאי הבדיקה מצאו את הליקויים הבאים:

1. מכשיר הסקימר, לניקוי הבריכה, הדרומי והמזרחי מבוטלים.

2. טבעת האטימה נוזלת, וישנה דליפה בקו הפיזור.

3. יריעת ה-PVC בלויה, כולל ממצאי חלודה בקרקעית, וכמות גבוהה של מים נמצאה מתחת ליריעה

לאחר האבחון, לחברה היו כמה המלצות לתיקון. נקבע כי יש להחליף את טבעת האטימה וקו הפיזור, עוד הומלץ להחליף את היריעה בשל חשש בין הלחמת PVC ישן לחדש, כולל המדרגות. כמו כן החברה המליצה להחליף שלוש יחידות סקימרים, כולל סלילת קווים.

גורם המעורב במקרה אמר לכאן חדשות כי בעלי הבית לא טרחו לתקן את הליקויים שנמצאו, והותירו את הבריכה באותו מצב, זאת כשעלות התיקונים נאמדה בעשרות אלפי שקלים. לדבריו ״לא מדובר בבולען או בתופעת טבע - אלא בהזנחה פושעת של בעלי הבית״.

קמחי, בן 32 מתל אביב, נשאב לתוך הבולען שנפער בקרקעית של הבריכה. אחרי ארבע שעות של חיפושים הוא אותר ללא רוח חיים בעומק האדמה. גבר נוסף, בן 34, נפצע קל. לפי חקירה ראשונית, בעלי הבית לא ביקשו היתר בנייה לבריכה. גורמי מקצוע הבהירו שלא היו מאשרים בקשה לבניית בריכה כזו על התשתיות הרעועות עליה ישבה. עוד עלה כי הבית פעל כעסק ובמקום נערכו מאות מסיבות.

יו"ר הוועד המקומי של כרמי יוסף, איזי גורן, אמר בריאיון לזאב קם וקרן אוזן בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב כי במרחק כ-50 מטר ממנה יש מערה תת-קרקעית מוכרת וידועה, שקיימת שם מאז ומעולם. "כנראה שיש פה כמה חללים תת-קרקעיים והבריכה הייתה בדיוק מעל אחד מהם".