.

יום שחור בהייטק: יותר מ-500 עובדים פוטרו

9 שנים אחרי שרכשה את "סולוטו": חברת אשוריון האמריקנית סוגרת את הפעילות בישראל ומפטרת 120 עובדים • במקביל, חברת Aid Genomics סוגרת את פעילות המחקר והפיתוח ומפטרת 400 עובדים • 3 מנכ"לים מסבירים איך לדעתם אפשר להיחלץ מהמשבר
איתי שיקמן
23 ביולי 2022
22:21
עודכן ב 14:04

יום שחור לענף ההייטק: משעות הבוקר (ראשון) שתי חברות הודיעו על פיטורים של יותר מ-500 עובדים. הראשונה הייתה "אשוריון", ענקית ה-Tech-Care העולמית שרכשה את חברת "סולוטו" לפני כמעט עשור, שהודיעה כי במסגרת תהליכי רה-ארגון פנימיים החליטה לסגור את מרכז הפיתוח של החברה בישראל.

במסגרת ההחלטה, 120 עובדי סולוטו יקבלו בחודשים הקרובים מענקי פרישה מורחבים מעל הסטנדרט הנהוג בתעשייה, כדי לספק להם רשת ביטחון ותמיכה. כ-40 עובדים ימשיכו לעבוד בחברה עד סוף השנה. בין המרוויחים מעסקת המכירה של החברה בשנת 2013, היה ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט שכיהן כמנכ"ל סולוטו במשך כמה חודשים לפני יותר מעשור.

עוד הודיעה היום חברת Aid Genomics, חברה בינלאומית מובילה בתחום הדיאגנוסטיקה מסינגפור ובעלת מרכז פיתוח ופעילות ענפה בישראל, על הוצאת פעילות המחקר והפיתוח שלה והפסקת ההשקעות העתידיות שתוכננו מישראל.

החברה שלה פעילות רפואית ענפה בישראל, הודיעה על צמצום מהותי של הפעילות בארץ, העברת מרכז המחקר והפיתוח שלה מישראל לחו״ל ועצירת השקעות חדשות שתוכננו בארץ. במקביל החברה החלה בהליכי צמצום כ״א למינימום הנדרש לעמידה בהתחייבויותיה החוזיות בישראל. במסגרת הליכי הצמצום בהם החלה החברה, יפוטרו לא פחות מ-400 עובדי החברה בישראל.

שלושה מנכ"לים מסבירים איך לדעתם אפשר להיחלץ מהמשבר

כאמור, אחרי הפרסומים על משכורות עתק ופינוקים לעובדים שלעיתים נתפסו כפזרנות, ענף ההייטק הישראלי נמצא עכשיו בתקופה לא פשוטה. חברות נאלצות לפטר עובדים טובים, לעיתים אפילו לחתוך בחצי את מספר המועסקים בחברה, השוק לא יציב והמשקיעים חוששים להשקיע. האם בועת ההייטק מתפוצצת? שלושה מנכ"לים שפיטרו את העובדים שלהם מסבירים איך לדעתם אפשר להיחלץ מהמשבר.