-

הממשלה תשקיע בארגונים רפורמים וקונסרבטיביים - במפלגות החרדיות זועמים

משרד התפוצות ישקיע 60 מיליון שקלים בארגונים כחלק מההסכם הקואליציוני עם העבודה. במפלגות החרדיות מתחו ביקורת: "מחלקים עשרות מיליונים לרפורמים שאינם מכירים בקדושת הכותל וגורמים לחורבן היהדות"
יערה שפירא
24 ביולי 2022
22:55

משרד התפוצות הקים ביום חמישי האחרון "מנהלת להתחדשות יהודית", שתכלול מספר ארגונים רפורמיים וקונסרבטיביים - בעלות של 60 מיליון שקלים. במפלגות החרדיות מתחו ביקורת חריפה על המהלך, שמגיע כחלק מההסכמים הקואליציונים עם מפלגת העבודה, ובעיצומה של תקופת בחירות. 


יו"ר ש"ס אריה דרעי כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "ממשלת לפיד ליברמן מחלקת אתנן של עשרות מיליוני שקלים לרפורמים שאינם מכירים בקדושת הכותל וגורמים לחורבן היהדות, אבל כשיש מאות אלפי משפחות בישראל, במשמרת שלהם, שבקושי גומרים את החודש. פתאום, אין כסף". 

יו"ר יהדות התורה משה גפני אמר בתגובה כי "הדבר הכי שנוי במחלוקת זה הנושא של הרפורמים שתוקעים סכין בגב היהדות, ומשרד התפוצות מבקש להעביר להם תקציב בערב בחירות, שברור לחלוטין שאסור לעשות זאת וצריך למנוע את העברת הכסף הזה". ח"כ יעקב אשר ממפלגתו טען גם הוא כי "במפלגת העבודה מצאו פתאום 60 מיליון שקל מיותרים לחלק כמתנת בחירות לעמותות העשירות של הרפורמים. השמאל שכח מה זה להיות סוציאליסט".

ח"כ מיכל וולדיגר מהציונות הדתית אמרה: "מה לדעתכם היה קורה אם בתקופת בחירות מפלגות דתיות היו מקימות את 'מנהלת הזהות היהודית' ומזרימות לתוכה 60 מליון שקל ואיך אתם חושבים שהיו מבצעים את ההוצאה להורג?"