-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תלונה: פעיל ליכוד הסית נגד בכירים בפרקליטות

בלשכת עורכי הדין קוראים לחקירה בעקבות דברים שאמר הפעיל מיכאל בן שושן על הפרקליטות: "מוציא להורג על בגידה במוסדות המדינה" • ח"כ נעמה לזימי מהעבודה הגישה תלונה במשטרה בגין הסתה לרצח
תמר אלמוג
25 ביולי 2022
11:58

בלשכת עורכי הדין פנו היום (שני) ליועצת המשפטית לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד פעילי הליכוד מיכאל בן שושן ורמי בן יהודה. הפנייה באה בעקבות דברים שאמר בשיחה ברשת החברתית "טוויטר" שאירח בן יהודה על הפרקליטות.

לפי מכתב ששלח עמית בכר, יו"ר מחוז תל אביב בלשכה, אמר בן שושן כשנשאל מה הדבר הכי אפקטיבי כדי לשנות את "מה שהולך בפרקליטות": "עושים משפט ראווה... צובע קיר בצבע לבן... מעמיד אותם בשורה, מוציא להורג .. על בגידה במוסדות המדינה".

 

בכר הוסיף בציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "הבוקר פניתי ליועצת המשפטית לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה נגד מיכאל בן שושן ורמי בן יהודה על דברי ההסתה הנוראיים והמסוכנים של בן שושן לערוך משפט ראווה לאנשי הפרקליטות ולירות בהם". 

חברת הכנסת מהעבודה נעמה לזימי הגישה בעקבות דבריו של בן שושן תלונה למשטרה בגין הסתה לרצח. "כשמאיימים על בכירי הפרקליטות – מאיימים על הדמוקרטיה. אסור לנו לעמוד מנגד. אני דורשת מהמפכ"ל לדאוג שהאיש המסוכן הזה ייעצר בגין הסתה לרצח", כתבה.