-

שחר ואביה אנטמן עברו לינץ' לפני כשנה: גזר הדין של המחבלים - 5 ו-7 שנים

בני הזוג מתחו ביקורת על גזר הדין בריאיון לכאן רשת ב: "מצפה שהמדינה תחמיר יותר עם מישהו שרוצה לפגוע ביהודים כי הם יהודים"
בחצי היום
25 ביולי 2022
13:52

לפני כשנה בזמן מבצע "שומר החומות" עברו בני הזוג אביה ושחר אנטמן לינץ' ברחובות ירושלים, ביום בו התארסו. היום (שני) נגזר על המחבלים שהורשעו בביצוע הלינץ' 5 ו-7 שנות מאסר בפועל. בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב, הגיבו השניים לגזר הדין, שבעינים היה מקל: "הייתי מצפה שהמדינה תחמיר עם מישהו שרוצה לפגוע ביהודים כי הם יהודים". 

אביה תיאר את האירוע הקשה בשנה שעברה: "באמצע הדרך הרכב שנסע לפנינו נעצר. בכביש ממול הייתה תנועה, חיכינו שימשיך לנסוע. התחלנו לשמוע שריקות וצעקות ופגיעות של אבנים באוטו, אז יצאתי כדי לבדוק מה קורה. איך שיצאתי רצו אליי בין 10-15 ערבים, ישר השכיבו אותי על הרצפה והתחילו לתת לי מכות בכל הגוף". 

האזינו לריאיון עם שחר ואביה אנטמן בכאן רשת ב

שחר מספרת על אותם רגעים: "לא הצלחתי לפלס את הדרך בתוך התנועה, בשניה הראשונה הוא הרתיע אותם וצעק עליהם, אבל אחר כך הם הבינו שהוא לא חמוש. ברחתי, לא רציתי לחשוב על מה שעושים לו. התקשרתי למשטרה בלופ". 

לאחר שהצליח להיחלץ חזר אביה אל האוטו המנופץ מיידוי אבנים, ולא מצא שם את שחר: "הייתי בטוח שחטפו אותה. מהר נסעתי לנקודת המשטרה הקרובה. הם שלחו ניידת לחפש אותה".