רחל ונתן מלר
צילום: כאן חדשות

אסון הבולען: הוארך מעצרם של בעלי הבריכה

באסון הקשה נהרג כליל קמחי, בן 32 מתל אביב, שנשאב לתוך הבולען שנפער • בני הזוג חשודים בגרימת מוות ברשלנות
דניאל אלעזר
25 ביולי 2022
21:14

מעצר הבית של רחל ונתן מלר, בעלי הווילה בכרמי יוסף שבה אירע אסון הבולען בבריכה, הוארך הערב (שני) בארבעה ימים. בני הזוג החשודים בגרימת מוות ברשלנות, שוהים במעצר בית אצל בתם בכפר סבא, לאחר שהשופטת הורתה על הרחקתם מיישובם.

באסון הקשה נהרג כליל קמחי, בן 32 מתל אביב. הוא נשאב לתוך הבולען שנפער בקרקעית הבריכה. אחרי ארבע שעות של חיפושים הוא אותר ללא רוח חיים בעומק האדמה. גבר נוסף, בן 34, נפצע קל.

שלשום נחשף לראשונה בחדשות השבת בכאן 11 דוח הבדיקה שעשויה לסבך את בעלי הבית בגרימת מוות ברשלנו. דוח הבדיקה של חברה חיצונית, שבדקה בשנה שעברה את הבריכה בבעלות בני הזוג מלר, גילה שורה של ליקויים בבריכה. ממצאי הבדיקה מצאו את הליקויים הבאים: מכשיר הסקימר, לניקוי הבריכה, הדרומי והמזרחי מבוטלים. בנוסף טבעת האטימה נוזלת, וישנה דליפה בקו הפיזור. כמו כן, יריעת ה-PVC בלויה, כולל ממצאי חלודה בקרקעית, וכמות גבוהה של מים נמצאה מתחת ליריעה.

לאחר האבחון, לחברה היו כמה המלצות לתיקון. נקבע כי יש להחליף את טבעת האטימה וקו הפיזור, עוד הומלץ להחליף את היריעה בשל חשש בין הלחמת PVC ישן לחדש, כולל המדרגות. כמו כן החברה המליצה להחליף שלוש יחידות סקימרים, כולל סלילת קווים.

 גורם המעורב במקרה אמר לכאן חדשות כי בעלי הבית לא טרחו לתקן את הליקויים שנמצאו, והותירו את הבריכה באותו מצב, זאת כשעלות התיקונים נאמדה בעשרות אלפי שקלים. לדבריו ״לא מדובר בבולען או בתופעת טבע - אלא בהזנחה פושעת של בעלי הבית״.