.

תיעוד: צה"ל הרס את בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע באריאל

לוחמים פעלו בכפר קרוואת בני חסאן. שני המחבלים רצחו את המאבטח ויאצ'סלב גולב לפני כ-3 חודשים. הריסת הבתים נדחתה בעבר בגלל ביקורו של ביידן בישראל
כרמל דנגור ורועי קייס
25 ביולי 2022
23:03
עודכן ב 19:55

חדשות הערב בכאן 11

כוחות צה"ל נכנסו אמש (שני) לכפר קראוות בני חסאן, כדי להרוס את בתי שני המחבלים שביצעו את פיגוע הירי באריאל, ורצחו את המאבטח ויאצ'סלב גולב לפני כשלושה חודשים. הריסת הבתים נדחתה בעבר בגלל ביקורו של נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, בישראל. בתיעוד שפרסמו הפלסטינים הבוקר נראה פיצוץ ביתו של אחד המחבלים, יחיא מרעי, באזור סלפית. במקביל נעצרו הלילה 10 מבוקשים.


במהלך פעילות צה"ל, מאות פלסטינים יידו אבנים והשליכו צמיגים בוערים, זיקוקים ומטענים לעבר הלוחמים. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל. ויאצ'סלב גולב, תושב בית שמש בן 23, היה המאבטח בכניסה ליישוב. גולב, בן למשפחה חרדית, הניח אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות. גולב נרצח כשניסה לגונן על ארוסתו שאבטחה עימו בעמדה.

כוחות הביטחון עצרו את המחבלים, יחיא מרעי ויוסוף עאסי, יממה לאחר מכן בכפרם, בתום מבצע משותף לשב"כ, צה"ל והימ"מ. הכוחות לכדו גם את כלי הנשק בהם השתמשו המחבלים בביצוע הפיגוע. המבצע יצא לדרך לאחר קבלת מידע מודיעיני מדויק של שב"כ על בית ספציפי בכפר. אחד המחבלים ישב בכלא הישראלי תקופה של קצת יותר משנה. בני משפחה נוספים שלהם נעצרו כסייענים. 

בתחקור הראשוני של הפיגוע, שפורסם בחדשות הערב בכאן 11 עלה שדקות לפני הגיעו המחבלים עם רכבם, עברו בצומת הסמוך מטרים בודדים מהמחסום ביצעו פניית פרסה וחזרו. הם עברו פעמיים בסמיכות לזירה כדי לבדוק את מבנה הש"ג והתנהלות המאבטחים. חמאס לקח אחריות על ביצוע הפיגוע.