.

הכדורגלן מואנס דאבור פרש מנבחרת ישראל

בזמן שומר החומות העלה פוסט מתריס ובעקבותיו ספג שריקות בוז במשחקים • דאבור, בן 30, שיחק בנבחרת 40 משחקים שבהם כבש 15 שערים
יואב בורוביץ'
26 ביולי 2022
15:43

הכדורגלן מואנס דאבור הודיע היום (שלישי) על פרישה מנבחרת ישראל. בפוסט באינסטגרם כתב החלוץ שמשחק בקבוצת הופנהיים הגרמנית: "שלום רב לכולם, אני רוצה להודיע לכם על החלטתי לסיים את הפרק שלי בנבחרת ישראל. בהזדמנות זו אני רוצה להודות למשפחתי ולכל מי שתמך בי לכל אורך הדרך". דאבור, בן 30, שיחק בנבחרת במשך שמונה שנים ב-40 משחקים שבהם כבש 15 שערים. 

View this post on Instagram

A post shared by Moanes Dabbur (@moanesdabbur)

אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל אמר לאחר ההודעה: ״שוחחתי עם דאבור טרם פרסום החלטתו ואני מכבד את בחירתו ומודה לו על תרומתו לאורך השנים לנבחרות ישראל ולנבחרת הבוגרת. היו לי שיחות רבות עם דאבור בתקופות שונות ואהבתו לנבחרת בלטה בכולן. נבחרות ישראל היו וימשיכו להיות המקום אליו כולם שואפים להגיע ויהיו דוגמה ומופת לבני אדם שונים שיודעים תמיד למצוא את המשותף ולהתאחד בגאווה לטובת המדינה והחברה אותה הם מייצגים. כל מי שזוכה להיות חלק מנבחרות ישראל או שואף להיות חלק מהן חייב לזכור כי זאת זכות שבצידה אחריות עצומה. השונות שמרכיבה את הנבחרת היא גם זאת שמאפיינת את האוהדים והאוהדות שרוצים בהצלחתה ותומכים בה. בחברה שמורכבת מכל כך הרבה גווניים, חובה עלינו בכדורגל בכלל ובנבחרות ישראל בפרט לפעול תמיד יחד ולחפש את המשותף ולא את המפלג. יחד עם המנהל המקצועי יוסי בניון, המאמן אלון חזן והשחקנים, בנבחרת הבוגרת ובכל נבחרת, נוודא כי כל מי שיסכן את החלום המשותף של כולנו לא יהיה חלק מאחד הסמלים הגדולים של מדינת ישראל. המשחק הקרוב מול אלבניה הוא המשימה הגדולה והראשונה שלנו, אבל יש עוד קרבות רבים ואף מורכבים יותר אותם נזכה לנצח רק אם נהיה מאוחדים״.

בחודש מאי בשנה שעברה דאבור העלה פוסט עם התייחסות לאירועים האלימים בירושלים בזמן שומר החומות. בפוסט עלה צילום של הר הבית ופסוק מהקוראן: "אל תחשבו שאללה מעלים עין ממבצעי העוולה, הוא רק ממתין ליום הדין". בין מי שסימנו לייק לפוסט גם שחקן נבחרת אחר, חאתם עבד אלחמיד. לחשבון יותר מ-125 אלף עוקבים.

בעקבות הפוסט, השחקן לא זומן למשחקי הידידות של הנבחרת מול מונטנגרו ופורטוגל. המאמן  לשעבר רוטשטיינר אמר כי "דאבור הבהיר כי אינו יכול להתרכז ב-100% בעת הנוכחית במטרות של הנבחרת". בחודש אוגוסט חזר לסגל הנבחרת לאחר שהתנצל: "בעד סובלנות ודו קיום. גאה להיות חלק מהנבחרת".