-

ההרוג בתאונה בבנימין: מתן צינמן בן ה-6

ארבעה מבני משפחתו משבות רחל נפגעו גם הם בתאונה חזיתית עם רכב פלסטיני, ליד מעלה לבונה • שני פצועים מהרכב הפלסטיני פונו במצב בינוני לשטחי הרשות • אימו של צינמן: "הרכב דהר מולי - והאיץ"
כרמל דנגור
27 ביולי 2022
19:16
עודכן ב 23:39

תאונת דרכים קטלנית בכביש 60: מתן צינמן בן ה-6 נהרג בתאונת דרכים קשה שאירעה היום (רביעי) בבנימין בכביש 60, סמוך למעלה לבונה. מתן היה אמור לעלות בעוד כחודש לכיתה א'. ארבעה מבני משפחתו של צינמן, תושבי שבות רחל נפצעו גם הם, בהם ילד בן 10 במצב קשה וילדה בת 12 באורח בינוני. תינוק בן חצי שנה במצב קל. 

אימו של מתן, רבקה צינמן, שנפצעה קל בתאונה, סיפרה: "נסענו בכביש 60 בדרך למפגש משפחתי באריאל. לפתע דהר מולי רכב פלסטיני בצבע לבן שהגיח מהנתיב ממול. האטתי את הנסיעה אך הרכב הפלסטיני האיץ. הבנתי שהוא הולך להיכנס בי חזיתית ולא הצלחתי לעצור. ההתנגשות הייתה במהירות עצומה. איבדתי את מתן שלי לטרור ערבי בכביש". 

בתאונה התנגש חזיתית רכב פלסטיני שסטה מנתיבו ברכב של המשפחה הישראלית. שני בני אדם שהיו ברכב הפלסטיני נפצעו באורח בינוני ופונו גם הם לבתי חולים ברשות הפלסטינית. מהמועצה האזורית בנימין נמסר, כי "הצוותים המקצועיים של מועצת בנימין והיישוב שבות רחל מטפלים בצרכי המשפחה והקהילה. עובדים סוציאליים מלווים את בני המשפחה בבתי החולים השונים". 

חובש מגן דוד אדום, מוטי דהן, שהגיע לזירה סיפר: "כשגעתי ראיתי שני כלי רכב מעוכים באמצע הכביש. ראינו פצועים בדרגות פציעה שונות. הענקנו להם טיפול ראשוני. תוך כדי פעולות החייאה פינינו ילד לבית חולים".