ליברמן
אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ליברמן: ב-1 באוגוסט נוריד את מחיר הדלק לפחות ב-1.25 שקל לליטר

שר האוצר בריאיון לכאן רשת ב: רוב מוחץ של המורים והמנהלים תומך בהצעת משרדו לשיפור שכר המורים
עקיבא נוביק
28 ביולי 2022
08:39

שר האוצר אביגדור ליברמן אומר הבוקר (חמישי) כי מחיר הדלק צפוי לרדת בתחילת החודש הקרוב לפחות בשקל ורבע לליטר בנזין. על ההתייקרות בתעריף החשמל אמר שר האוצר כי היא מתונה יחסית. הוא אמר את הדברים בריאיון לעקיבא נוביק ורינה מצליח בכאן רשת ב. "האינפלציה בארצות הברית כפולה מפה. העלאת החשמל הייתה אמורה להיות 16%. מה לעשות שמחיר הפחם קפץ ב-170%? ביטלנו את מס הבלו עליו. לא הסקפנו להעביר את כל התחנות לגז. זה מקשה על הורדת המחיר. אנחנו מנסים לפצות את האזרחים בהגדלת ההכנסה הפנויה".

באשר למשא ומתן עם הסתדרות המורים אמר ליברמן כי רוב מוחץ של המורים והמנהלים תומך בהצעת משרדו לשיפור שכר המורים. הוא קרא להסתדרות המורים לחזור למשא ומתן ענייני, והדגיש כי הצעת האוצר היא הטובה ביותר שאפשר להציע.

היום צפויה פגישה נוספת בין הממונה על השכר באוצר קובי בר נתן ומזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד. בריאיון לשאול אמסטרדמסקי בכאן רשת ב אמר הבוקר בר נתן: "אני לא מרים ידיים, אבל אני סקפטי. יכולנו לחכות לסוף החופש הגדול, כמיטב הטקס, להגיע לקצה ולפתור את זה יותר מהר. אבל לא רצינו לחכות לרגע האחרון. שמנו הצעה טובה כדי למנוע את זה. התאכזבנו מהתגובה. לכן, אני פחות אופטימי".

האזינו לריאיון עם קובי בר נתן בתוכנית "משחקי הכיס"

לדברי הממונה, "יש כנראה חוסר הבנה להצעה שלנו. בישראל הפער בין מורים צעירים לוותיקים הוא מהגבוהים בעולם. אנחנו רוצים לצמצם את זה. אנחנו מעלים את שכר המורה צעיר, נקדים לו את הוותק לעכשיו. זה מנגון נפוץ. מנגנון קידום המורים הוותיקים לא נפגע בכלל. מצבם רק משתפר. אין מורה אחד שמצבו לא ישופר ביחס ללפני ההסכם. אני לא יודע למה יש כאן תפיסה של שחיקה ופגיעה בקידום המקצועי".

על שינוי לוח החופשות שנידון במשא ומתן אמר בר נתן: "אנחנו לא מחפשים שמורים יעבדו יותר, אלא לסדר ולעשות התאמה בין ימי החופשים לשבוע העבודה של ההורים, להזיז את ימי האסרו חג ול"ג בעומר למקום אחר במשך השבוע. המורים ילמדו בדיוק את אותו מספר ימים, רק בצורה אחרת. אנחנו מתחילים לסדר. הרצון שלנו היה הרבה יותר רחב. אנחנו מבינים שקשה לעשות הכול בבת אחת. צריך להתרגל לזה".