כלא גלבוע
צילום: פלאש 90

סוהרת ששירתה בכלא גלבוע: אסיר ביטחוני אנס אותי

הסוהרת ששירתה כחיילת חובה מתארת מסכת התעללות מצד האסיר ששלט לדבריה בכל הנעשה בכלא: "הפכתי אני להיות אסירה" • עו"ד של הסוהרת לכאן רשת ב: "היא התחילה לטפל בעצמה בטיפולים פסיכולוגיים, היא עייפה מלהמתין שהמדינה תיקח אחריות"
משה שטיינמץ
28 ביולי 2022
14:05
עודכן ב 17:39

פרשת הסרסור בסוהרות: סוהרת ששירתה בכלא גלבוע כחיילת בשירות חובה טוענת היום (חמישי) כי נאנסה בידי אסיר ביטחוני במהלך שירותה במקום. בקמפיין מימון המונים שיצרה כתבה הסוהרת: "לרוע מזלי, מכל בתי הכלא, הוצבתי בכלא גלבוע. גיליתי לתדהמתי שיש 'מפקד' אחד שהוא מחבל פלסטיני עם דם על הידיים, אשר שלט בכל הקצינים ואנשי הסגל שנשמעו לו וביצעו את 'פקודותיו' (בקשותיו) בלי שום ויכוח".

הסוהרת ממשיכה וכותבת: "הוא הסתובב בחופשיות ברחבי הכלא כשהוא אינו אזוק, ושלח את ידיו המזוהמות ונגע בגופן של חיילות באין מפריע. כולם ידעו. כולם שתקו. כולם פחדו. כולם 'עבדו' אצלו. בתחילת שירותי, יום אחד הוא ראה אותי ברחבי הכלא, באחד מ'טיוליו', הוא ניגש אלי באין מפריע ואמר: 'את מגיעה לעבוד אצלי באגף!' חשבתי בלבי, 'הבנאדם הזוי', אבל מייד גיליתי שאני מוצבת אצלו באגף וזהו. אני לא יוצאת משם. אני עובדת מהיום אצלו באגף ולא עוברת כנהוג, ועל פי הנהלים, מאגף לאגף עם חבריי".

עוד הוסיפה הסוהרת כי כולם יודעים את שמו של אותו אסיר: "כבר כתבו רבות על הפרשה ועל שמו (פרשת סרסור הסוהרות בכלא גלבוע) והבן בליעל הזה, הבן מוות הזה, מבקש מבית המשפט שזהותו תוסתר. הוא יודע מדוע, הוא יודע היטב מה עושים בבתי הכלא לאנסים. אקרא לו מ.ע, אלו ראשי התיבות של שמו. הלוואי שלא הייתי פוגשת אותו לעולם. הלוואי שלא הייתי מתגייסת לשרת כסוהרת. חשבתי שיש לי כוח, שאתרום למדינה אבל בסופו של השירות הצבאי שלי, הפכתי אני להיות אסירה, שפחת המין הפרטית של מ.ע".

עורכת הדין קרן ברק, המייצגת את הסוהרת אמרה בריאיון לקרן אוזן וזאב קם בכאן רשת ב כי "היא התחילה לטפל בעצמה בטיפולים פסיכולוגיים והיא עייפה מלהמתין שהמדינה תיקח אחריות". ברק הוסיפה כי "מבחינה כלכלית המצב שלה מאוד קשה, היא לא מסוגלת לעבוד. הדברים היו ידועים והם לא טופלו".

האזינו לריאיון עם עו"ד קרן ברק בכאן רשת ב

משב"ס נמסר: "מדובר בחשדות חמורים על אירוע שארע לפני מספר שנים. המידע נמצא תחת צו איסור פרסום ואנו נמתין לתוצאות החקירה המשטרתית ונפעל על פי הממצאים באפס סבלנות, בהתאם למדיניות הארגון".

מוקדם יותר השבוע התיר בית המשפט לפרסם כי במסגרת פתיחתה מחדש של חקירת פרשת הסרסור בסוהרות, עלה חשד לעבירות מין חמורות כלפי סוהרת שב"ס מצד אסיר ביטחוני.