משה מתן לוזון ויובל קשת

התאונה בסיני: שני ישראלים נהרגו ו-5 נפצעו

ההרוגים: יובל קשת, בת 24 מחיפה ומשה מתן לוזון, בן 25 מפתח תקווה • הפצועים הועברו מנואיבה לישראל, ופונו לביה"ח יוספטל. השבעה הדריכו יחד בפנימייה בירושלים. הם החליטו להאריך את הטיול ביום - ונקלעו לתאונה בדרך לגבול • אחת הפצועות שחזרה: "הנהג נסע במהירות מטורפת, עקף והתנגש בכלי רכב ממול"
סיון סיסאי ואיציק זוארץ
28 ביולי 2022
16:22
עודכן ב 00:27

שני ישראלים נהרגו היום (חמישי) בתאונת דרכים קטלנית בסיני, בדרכם חזרה לארץ, וחמישה נוספים נפצעו. ההרוגים: יובל קשת, בת 24 מחיפה ומשה מתן לוזון, בן 25 מפתח תקווה. משפחתו של מתן מסרה: "המומים, כואבים ומחכים שיחזירו אותו אלינו כדי שנוכל להיפרד ממנו בפעם האחרונה". משפחתה של יובל מסרה: "אנחנו לא מעכלים את האסון שפקד אותנו. אנחנו לא מבינים מה קרה, זה אובדן שפשוט לא נתפס".

מתן, בן זקונים, הותיר אחריו שתי אחיות ושני הורים. הוא למד בפנימיית בויאר בשכבת "נגב" ושב לפנימייה כמדריך. אימו, מזל, סיפרה: "לבעלי הייתה הרגשה מוזרה ואז שמענו שהייתה תאונה בסיני. זה לא נתפס, אני לא מאמינה שזה הבן שלי. שהוא לא פה. אתמול הוא דיבר עם אבא שלו ואמר לו שממש כיף שם, הוא כל כך נהנה. הוא היה החיים שלי, ילד בובה עם החיוך הנצחי שלו".

 יובל קשת (צילום: רשתות חברתיות)

הפצועים הועברו ממצרים לישראל, ופונו לבית החולים יוספטל באילת - בהם בת 23 במצב בינוני עם חבלת בטן וארבעה צעירים נוספים במצב קל. הפצועה שמצבה בינוני מפונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע להמשך טיפול. 

משה מתן לוזון

ממשרד החוץ נמסר: "לצערנו היום, בשעות אחרי הצהריים, נהרגו שני אזרחים ישראלים בתאונת דרכים בנואיבה שבסיני, הודעה נמסרה למשפחות. בנוסף להרוגים, נפצעו 5 אזרחים בדרגות שונות, כולם בהכרה מלאה ולא נשקפת סכנה לחייהם. המחלקה לישראלים בחו"ל, יחד עם הקונסול במצרים, עושים מאמצים לסייע בפינוי הפצועים ובהבאת המנוחים לישראל". 

ההרוגים והפצועים בתאונה מדריכים יחד בפנימיית בויאר בירושלים. איתן מורן, מנכ"ל האגודה לקידום החינוך והבעלים של בויאר, אמר בשיחה עם כאן חדשות: "מנהלת הפנימייה נמצאת עם הפצועים בסורוקה. אנחנו עם צוותים מקצועיים, שחלקם הגיעו לבית הספר בשל האירוע והם מעדכנים את המדריכים. מחר נפתח את הפנימיה לכל חניך שירצה להגיע. ליבנו נשבר, אנחנו עם המשפחות, נתמוך ככל שנוכל".

השבעה החליטו להישאר עוד לילה אחד קרוב לטאבה והגבול עם ישראל. בדרך לשם, הם נקלעו לתאונה ברכב ההסעות. התאונה התרחשה באזור נואיבה שלצדו המזרחי של חצי האי, כ-65 קילומטרים דרומית לאילת. אחת מהפצועות שחזרה בשיחה עם כאן חדשות: "היינו בדרך ממורביה לכיוון מעבר טאבה, הנהג נסע במהירות מטורפת, עקף והתנגש ברכב ממול". אביה של אחת מהפצועות מסר: "קיבלתי את הבת שלי במתנה". 

מסוקי הפינוי באילת

בהכנת הידיעה השתתפו: ורד פלמן, גילי כהן, איתי בלומנטל ומיכל וסרמן