הגעת הגופות לישראל
צילום: פלאש 90

פצועה בתאונה בסיני: "המצרים דרשו כסף בפינוי לישראל"

נעמה בנון לכאן חדשות: "התחננו שיחלצו את החברים - אך העדיפו לחלץ קודם את הנהג" • משה מתן לוזון, בן 25 מפתח תקווה, יובא למנוחות במוצאי שבת בשעה 23:00 בבית העלמין ירקון
איציק זוארץ
29 ביולי 2022
13:55
עודכן ב 15:33

״הנהג שם לנו שירים בעברית ברכב, נרדמנו, ואז שמענו קול חזק של התנגשות", שחזרה היום (שישי) נעמה בנון, אחת הפצועות בתאונה הקטלנית בסיני בשיחה עם כאן חדשות. "בכינו, ביקשנו שיחלצו את החברים מהרכב המרוסק, אבל הם העדיפו לחלץ קודם את הנהג".

שתיים מהפצועות, בנות 23 ו-19, מאושפזות במצב קל עד בינוני בבית החולים סורוקה בבאר שבע. שני פצועים נוספים במצב קל שוחררו ופצועה נוספת בת 23 נשארה בבית החולים יוספטל באילת"העבירו אותנו למרפאה בנואיבה", המשיכה בנון. "לא הצלחנו להשיג את משרד החוץ, וכשהגיעו האמבולנסים המצריים לפנות אותנו לישראל - הם דרשו תשלום. לא היה לנו מזומן וזוג ישראלים שהיה במקום עזר ושילם עבורנו על האמבולנס 1,200 לירות מצריות לכל אחד, כל זה כדי שנוכל להגיע לישראל".

לדברי בנון, "היחס של המצרים היה רע מאוד. בכינו, התחננו שיתנו לנו טלפונים כדי לעדכן את המשפחות שלנו, ורק אז מישהו מצוות המרפאה פתח נקודת גישה בטלפון שלו. לאחר מכן, כדי שנוכל לעבור לשטח ישראל, הם התעקשו שנחתום על מסמכי הסרת אחריות בבית המשפט המקומי, וכך הובלנו לשם כשאנחנו פצועים ושבורים נפשית". על החברים ההרוגים אמרה: "מתן ויובל היו מדהימים, הם באמת היו מיוחדים".

בתאונה הקטלנית נהרגו יובל קשת, בת 24 מחיפה, ומשה מתן לוזון, בן 25 מפתח תקווה. לוזון יובא למנוחות במוצאי שבת בשעה 23:00 בבית העלמין ירקון. שתיים מהפצועות, בנות 23 ו-19, מאושפזות במצב קל עד בינוני בבית החולים סורוקה בבאר שבע. שני פצועים נוספים במצב קל שוחררו ופצועה נוספת בת 23 נשארה בבית החולים יוספטל באילת.

משה מתן לוזון וארוסתו

יובל ומתן עם חבריהם לפני התאונה

קשת (שנייה מימין) עם חניכים