בוב דילן, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

ניצחון לבוב דילן: בוטלה התביעה על תקיפה מינית

המתלוננת נגד המוזיקאי ביקשה למשוך את תלונתה לפיה תקף אותה ב-1965 • עורכי הדין של דילן: "התיק הזה סגור. מקוממת העובדה שהובא לבית המשפט מלכתחילה"
אלון פרוכטר
29 ביולי 2022
14:45

שנה לאחר שהגישה תביעת פיצויים אזרחית נגד הזמר והיוצר בוב דילן בגין תקיפה מינית, ביקשה המתלוננת למשוך את תלונתה. כך דיווח היום (שישי) אתר "בילבורד" האמריקני. על פי הדיווח, המהלך הצעד המשמעותי התרחש אתמול במהלך שימוע שהתקיים בנושא, יממה לאחר שעורכי דינו של דילן האשימו את האישה בהשמדת ראיות מהותיות. משבקשתה התקבלה - התיק למעשה נסגר.

"התיק הזה סגור", אמרו עורכי דינו של דילן בן ה-81 בעקבות ההתפתחות. "מקוממת העובדה שהוא הובא לבית המשפט מלכתחילה. אנו שמחים על כך שהמתלוננת ביקשה למשוך את תלונתה ושהפרשה מאחורינו".

באוגוסט בשנה שעברה הגישה המתלוננת, אמריקנית בת 69 שזוהתה בשם J.C, תלונה נגד דילן בטענה ש"ניצל את מעמדו כמוזיקאי כדי לספק למתלוננת אלכוהול וסמים ולהתעלל בה פעמים רבות". על פי התביעה, טענה המתלוננת כי בחודשים אפריל ומאי של 1965, כשהייתה בת 12, הישקה אותה דילן בסמים ואלכוהול ותקף אותה מינית בכמה הזדמנויות ומקומות שונים בניו יורק, בהם במלון צ'לסי בעיר.