בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גנץ: דרכו של נתניהו "זורעת כאוס שלטוני בשם אינטרסים אישיים"

יו"ר כחול לבן-התקווה החדשה הוסיף כי הרוטציה עם יו"ר הליכוד לפני כשנתיים לא צלחה כי נתניהו "שם את עצמו ואת צרכיו האישיים לפני המדינה" • על שיתוף פעולה עם המפלגות החרדיות: "משימתי היא לאחד ולחבר את כולם - כולם צריכים להיות חלק"
יערה שפירא
29 ביולי 2022
17:11

יו"ר כחול לבן-התקווה החדשה ושר הביטחון, בני גנץ, התייחס היום (שישי) בפוסט בפייסבוק לאפשרות של הקמת ממשלה עם יו"ר הליכוד,  בנימין נתניהו, וכתב: "הפסילה היא לא של נתניהו אלא של דרכו האישית, שכבר הוכחה ככזו שזורעת כאוס שלטוני בשם אינטרסים אישיים". בנוסף התייחס גנץ להסכם הרוטציה עליו חתם עם נתניהו לפני כשנתיים, וכתב כי "הוא לא צלח כי היה אדם אחד, ששם את עצמו ואת צרכיו האישיים לפני המדינה".

בפוסט כתב גנץ גם על הסכמתו לשיתוף פעולה עם המפלגות החרדיות ואמר כי שמר מאז כניסתו לפוליטיקה על יחסים טובים עם החרדים ושהמשימה שלו היא "לאחד ולחבר את כולם – אלו שיישבו בממשלה ואלו שלא, כולם צריכים להיות חלק". עוד כתב כי יש "לטפל גם בנושאים קשים של דת ומדינה שמצריכים טיפול והסדרה, גם אם לא כל צד יקבל 100% ממה שרצה".

לישיבה עם החרדים התייחס שר הביטחון גנץ בריאיון ששודר בחדשות הערב בכאן 11אז אמר כי בניגוד לראש הממשלה יאיר לפיד, "אני נמצא איתם בקשר שוטף, אני מאוד מכבד אותם. אני חושב שהם חלק משמעותי, חשוב וממש לא צר בחברה הישראלית. אני מאוד מקווה שהם יהיו חלק מהממשלה הבאה", אמר.

קח אותי גפני | האזינו להסכת "עוד יום"

אמש דווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי בכחול לבן-התקווה החדשה מתכוונים לתקוף את מפלגת הרוח הציונית של שרת הפנים איילת שקד ושר התקשורת יועז הנדל על כך שלמרות הצהרתם שפניהם רק לממשלת אחדות, ברגע האמת הם יהיו מוכנים לסייע לנתניהו להקים ממשלת ימין צרה, ולכן הצבעה לשקד היא בפועל הצבעה לנתניהו.