ירי באוויר, חגיגות בחברון

בגלל פרסום ציוני בחינות הבגרות - חגיגות ירי ברשות הפלסטינית

שיעור ההצלחה בבחינות בתיכונים שבשטחי הרש"פ הגיע לכ-68% • המשטרה הפלסטינית הזהירה מפני "ירי שמחה" ברחובות, כמדי כל שנה - אבל זה לא עצר את החוגגים • בת 32 מאזור חברון נפצעה מכדור תועה, ברמאללה נעצרו 8 צעירים שהשתמשו בזיקוקים
עומרי חיים
30 ביולי 2022
12:06

שיעור ההצלחה בבחינות הבגרות בשטחי הרשות הפלסטינית הגיע לכ-68 אחוזים. כך מסר הבוקר (שבת) משרד החינוך ברשות. המשטרה הפלסטינית הזהירה מפני "ירי שמחה" על התוצאות, כחלק מהחגיגות, והבהירה כי תנקוט צעדים חוקיים נגד כל מי שיפר את ההוראה - אך זה לא עצר מהיורים לירות. 

אישה בת 32 מאזור חברון נפגעה בגבה מכדור תועה בחגיגות בחברון. בשכם נרשמו כמה פציעות משימוש בזיקוקים, וברמאללה עצרה המשטרה שמונה בני אדם שעשו שימוש בזיקוקים. בתיעוד פלסטיני נראית משטרת הרשות מחרימה כלי נשק במהלך החגיגות של תוצאות הבגרות בחברון. מופע היריות הזה חוזר כל שנה בזמן ההודעה על תוצאות המבחנים, והפעם הוא פחות מאסיבי משנים קודמות. 

גם בעזה חגגו את הנתונים המעודדים במערכת החינוך הפלסטינית. בחמאס ברכו את התלמידים המצליחים בבחינות הבגרות השנה, וניצלו את השמחה להפצת המסרים שלהם: "מודים ומביעים הערכה בפני משפחותיהם שהיו למשענת ותמיכה טובים להם בהגשמת ההישג הזה... למרות הסלמת התוקפנות וההפרות מצד הכיבוש".