-

אימו של מתן שנהרג בסיני: "שמרתי עליך כמה שאני יכולה"

משה מתן לוזון שנהרג בסיני הובא למנוחות. חברתו טוהר שנפצעה בתאונה: "היית החצי שלי בעולם"
עופר חלפון
30 ביולי 2022
23:53

משה מתן לוזון, שנהרג יחד עם יובל קשת בתאונת הדרכים בסיני, מובא הלילה (ראשון) למנוחות. מלווים אותו בדרכו האחרונה בני משפחה, חברים ואנשי פנימיית בויאר שבה עבד, חניכים, בוגרים וצוותי הדרכה שעבדו איתו.

אימו, מזל, ספדה לו: "חיים של אמא. ילד שתמיד היה איתי. לא היה לך זמן לדבר איתי בזמן האחרון, כי היית עסוק בלדבר עם הורי החניכים. ביקשת שלא אכעס. לא כעסתי. תמיד אמרת לחברה שלך 'אין כמו אמא'. אהבת את האוכל שלי. הלוואי שהייתי יכולה להמשיך לבשל לך. שמחתי שהיית עתודאי ולא הלכת לקרבי. חשבתי שככה יישאר לי הילד. אבל כנראה שיש תאריך תפוגה לכל אחד. סליחה שלא הייתי איתך בסוף. שמרתי עליך כמה שאני יכולה. באמת שמרתי עליו כמה שאני יכולה".

טוהר גבאי, מדריכה וחברה של לוזון, ששרדה את התאונה בסיני, ספדה גם היא: "נוצרה בנינו חברות מאוד חזקה. בשנתיים נכנסת לי ללב כמו שאף אחד לא נכנס. אמרו שאנחנו כמו זוג נשוי. הייתי איתך יותר מאשר הייתי עם עצמי. דאגת לי. היית המלאך השומר שלי. אני כל כך מצטערת, מתן, שלא הצלחתי לשמור עליך בתאונה הנוראה הזו. אני לא יודעת איך ממשיכים. טוהר בלי מתן זה לא שלם. פנימיית בויאר בלי מתן זה לא שלם. אני מבטיחה לך שאשמור על החניכים שלנו. אני אשמור על ההורים שלך, שזכיתי להכיר. אתה לא עוזב אותי, אתה איתי. אתה החצי שלי בעולם. תמיד תהיה איתי".