ח"כ מיכל שיר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מיכל שיר מסבירה - זו הסיבה שעזבה את סער

ח"כ מיכל שיר עברה ליש עתיד והגישה את התפטרותה מהכנסת: "גנץ לא יכול להיות רה"מ. ביש עתיד אומרים ששיר תהיה במקום ריאלי ברשימה לכנסת הבאה • אחרי העזיבה של ח"כ שיר – המהלך שיאפשר לסער למנות את פעיל תקווה חדשה לכנסת יוצא לדרך
מיכאל שמש
31 ביולי 2022
15:42
עודכן ב 20:35

חברת הכנסת מיכל שיר מתקווה חדשה הודיעה היום (ראשון) שהיא עוזבת את המפלגה ומצטרפת למפלגת יש עתיד. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם ההסבר שלה לחברי הכנסת: אני אשת ימין, גנץ הוא שמאל סוציאליסטי. הוא לא יכול להיות ראש ממשלה.

שיר הוסיפה כי יש עתיד מזכירה לה את הליכוד של פעם. "גדול עליי להריץ את בני לראשות הממשלה", אמרה. בהודעה שפרסמה אחרי הצהריים, כתבה: "נפלה בחלקה הזכות להיות חלק מהמהלך הפוליטי הדרמטי שהוביל לקץ שלטונו של בנימין נתניהו.אני מצטרפת היום לראש הממשלה יאיר לפיד ולמפלגת יש עתיד, שהיא הכוח הפוליטי המרכזי העומד כחומה בצורה מול מי שמנסה לפרק אותנו מבפנים".

לפיד ברך בטוויטר את שיר על המהלך, וכתב שהיא חברת כנסת מצויינת וחרוצה עם ניסיון רב. "יש לפנינו עבודה רבה. נמשיך לעבוד ביחד למען אזרחי ישראל", הוא ציין. ביש עתיד אומרים שמיכל שיר תהיה במקום ריאלי ברשימה לכנסת הבאה. בד בבד, שיר הגישה מכתב התפטרות לכנסת. 

אחרי התפטרותה של שיר, המהלך שיאפשר לסער למנות את פעיל תקווה חדשה לכנסת יוצא לדרך. חברת הכנסת לשעבר הילה שי וזאן – שהיא הבאה ברשימה אחרי שיר – הגישה מכתב התפטרות מהרשימה לכנסת. כעת סער נערך להכניס לכנסת את הפעיל הפוליטי מישל בוסקילה, שהיה בעבר פעיל מרכזי בליכוד. 

הבוקר חבר הכנסת בני בגין מתקווה חדשה, שהודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב שיו"ר "הרוח הציונית" איילת שקד תעביר קולות של אנשי ימין לידי נתניהו "על תוכניותיהם ועל מזימותיהם לפגיעה בדמוקרטיה". בגין הדגיש כי האיום על העצמאות של מערכת המשפט - אם הליכוד בראשות נתניהו ישוב לשלטון - הוא רציני וממשי.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ בני בגין בכאן רשת ב