-
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

בחמאס טוענים: במהלך שומר החומות הופצץ מבנה שבו חייל שבוי

בארגון הטרור אמרו שאחד מאנשי "יחידת הצללים" נהרג ועוד שלושה נפצעו
רועי קייס
31 ביולי 2022
17:53
עודכן ב 19:44

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה הערב (ראשון) טענות ולפיהן במהלך מבצע "שומר החומות" הופצץ אחד המקומות שבהם אנשי ארגון הטרור שמרו על חייל שבוי. לטענת חמאס, אחד מאנשי "יחידת הצללים" נהרג ועוד שלושה נפצעו.

מדינת ישראל תעשה הכול | האזינו לעוד יום

גורם ביטחוני בכיר התייחס להודעת חמאס: "מדובר במניפולציה שקרית שנובעת מתסכול ורצון להשפיע על המשא ומתן לפני הבחירות בישראל". הגורם הדגיש כי "ישראל פועלת בכל הדרכים ובכל זמן כדי להשיב הביתה את השבויים והנעדרים וכך נמשיך לפעול". צור גולדין, אחיו של הדר, שגופתו מוחזקת בעזה, כתב בערבית: "הדוקטרינה של חמאס היא שקר. הוא ישלמו מחיר יקר על כל דקה שאחי נמצא אצלם".


בסוף יוני פרסם ארגון הטרור הודעה חריגה כי חלה הידרדרות רפואית במצבו של הישאם א-סייד, שנמצא בשבי. יום למחרת פורסם תיעוד של הישראלי כשהוא שכוב במיטה ומחובר לבלון חמצן. כדי לאמת את העובדה שמדובר בתיעוד עדכני, אנשי חמאס צילמו את א-סייד, כשברקע נראית טלוויזיה ובה משודר כינוס בקטר שנערך בימים האחרונים.

ב-28 ביוני דווח בלבנון כי חמאס מוכן לקיים עסקת חילופי שבויים הומניטרית מהירה לשחרור א-סייד בתמורה לאסירים הפלסטינים החולים שעצורים בכלא בישראל. לפי הדיווח, חמאס הודיע על כך למתווכים ואמר שהוא יברך על כל תיווך בינלאומי אחר בסוגיה זו.