כלא גלבוע
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: קצין זומן לחקירה בפרשת אונס הסוהרת

רב כלאי ניסים פיניש, קצין המודיעין בתקופה שבה התרחש לכאורה האונס, נחקר באזהרה • אחת הסוהרות העידה במשטרה שדיווחה על האירועים למי שהיה אז קצין המודיעין
משה שטיינמץ
31 ביולי 2022
20:16
עודכן ב 23:00

רב כלאי ניסים פיניש, מי שהיה קצין המודיעין הקודם של כלא גלבוע, נחקר באזהרה ביום חמישי ביחידה הארצית לחקירות סוהרים בלהב 433. כך פורסם לראשונה (היום) בחדשות הערב בכאן 11. רב כלאי פיניש שימש קצין מודיעין בתקופה בה התרחש לכאורה האונס בכלא גלבוע.

על פי הפרסום, לפחות אחת מהסוהרות סיפרה בעבר במשטרה כי דיווחה לפיניש על מעשיו של האסיר הביטחוני. פיניש נחקר בעבר בפרשה שנסגרה והתיק נגדו נסגר מחוסר אשמה. לאחר פתיחת החקירה מחדש לפני כחצי שנה, הוא זומן לחקירה באזהרה וביום חמישי, לאחר שלמשטרה הגיעה התלונה על אונס - נחקר שוב.

פרקליטתו עורך הדין שני אילוז מסרה לכאן חדשות כי "ליבו של מרשי יוצא אל נפגעות העבירה. הוא מביע צער גדול על כאבן ומעולם לא היה מתעלם ונותן יד להטרדת נשים".

ביום חמישי האחרון טענה הסוהרת כי כששירתה בכלא בשירות חובה, נאנסה בידי אסיר ביטחוני במקום. בקמפיין מימון המונים שיצרה כתבה: "לרוע מזלי, מכל בתי הכלא, הוצבתי בכלא גלבוע. גיליתי לתדהמתי שיש 'מפקד' אחד שהוא מחבל פלסטיני עם דם על הידיים, אשר שלט בכל הקצינים ואנשי הסגל שנשמעו לו וביצעו את 'פקודותיו' (בקשותיו) בלי שום ויכוח".

עוד הוסיפה הסוהרת כי כולם יודעים את שמו של אותו אסיר: "כבר כתבו רבות על הפרשה ועל שמו (פרשת סרסור הסוהרות בכלא גלבוע) והבן בליעל הזה, הבן מוות הזה, מבקש מבית המשפט שזהותו תוסתר. הוא יודע מדוע, הוא יודע היטב מה עושים בבתי הכלא לאנסים. חשבתי שיש לי כוח, שאתרום למדינה אבל בסופו של השירות הצבאי שלי, הפכתי אני להיות אסירה, שפחת המין הפרטית של מ.ע".

האזינו לריאיון עם עו"ד קרן ברק, עורכת דינה של הסוהרת, בכאן רשת ב