חוששות לחיייהן

"אמר לי - המשטרה לא תעזור לך": עשרות נשים מאוימות בלוד וברמלה

עשרות נשים ערביות מאוימות מלוד ומרמלה, חיות בידיעה שבכל רגע זה עלול להגיע גם אליהן. כתבת כאן חדשות דיברה עם שתיים מהן ומביאה תיעוד של גבר שניסה לפי החשד להצית את ביתה של גרושתו בלוד
נופר משה
31 ביולי 2022
22:08
עודכן ב 12:18

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול את מעצרו של גבר בשנות ה-20 לחייו, החשוד בהצתת דירה ברחוב מרכזי בלוד, לאור יום, כשאשתו וילדיו עוד בפנים. אבל גם זה לא מבטיח שהסיפור הזה יסתיים בלי קורבנות. נגד הבעל הוצא צו הרחקה מאשתו, שלמרות הסכנה לחייה והאיומים היא מסרבת להיכנס למקלט לנשים נפגעות אלימות.

הנשים המאוימות מהמגזר הערבי עומדות פעמים רבות לא רק מול איומיו של בן הזוג אלא גם מול הלחץ של המשפחה שלהן עצמן. הבעיה המאוד אקוטית עכשיו זה שהרוצחים של הנשים שלהם השתכללו. היום הוא פשוט שוכר את שירותיהם של שכירי חרב שעושים את העבודה המלוכלכת בשבילו - תמיד יש אליבי למי שהזמין את הרצח.

בערים רמלה ולוד נכון להיום יש יותר מ-50 נשים המאוימות על ידי בני הזוג או המשפחות שלהן, וכל אחת מהן רואה את התמונה של רבאב אבו סיאם ויודעת שהיא עלולה להיות הבאה בתור. עשר נשים נרצחו בשנה החולפת בידי בני זוגן או בני משפחתן, חמש מהן מהמגזר הערבי. כששיטות הרצח רק הולכות ומשתכללות והמשטרה לא מצליחה כמעט לפענח - אין ספק שזאת רק שאלה של זמן עד הרצח הבא.