.
צילום: דוד כהן, פלאש 90

מיכאלי: הרפורמה בתחב"צ תחסוך מאות שקלים למשפחות בחודש

שרת התחבורה לכאן רשת ב: "הרפורמה תחסוך הרבה כסף למי שבאמת משתמשים בה, במיוחד בפריפריה" • בכירים ביש עתיד: ליברמן יהיה חייב לשבת עם החרדים
הבוקר הזה
01 באוגוסט 2022
06:56
עודכן ב 07:30

שרת התחבורה מרב מיכאלי אמרה הבוקר (שני) שהרפורמה בתחבורה הציבורית, שנכנסה לתוקפה היום, תחסוך הרבה כסף למשתמשי הדרך, במיוחד בפריפריה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב היא הוסיפה: "שינוי זה תמיד קשה, אבל לראשונה יש כרטיס חופשי חודשי אזורי במרחק 40 ק"מ ב-50 שקלים לילדים וגמלאים. זה יחסוך למשפחות מאות שקלים בחודש". 

האזינו לריאיון המלא עם השרה מרב מיכאלי בכאן רשת ב

מהיום, אזרחים ותיקים עד גיל 75, בני נוער בגילי 18-5, אנשים עם מוגבלות וזכאי ביטוח לאומי ישלמו חצי מעלות המנוי החודשי ומעלות הנסיעות הבודדות. אזרחים בגילי 75 ומעלה יסעו בחינם. תתבטל ההטבה בהטענת הערך הצבור על פרופיל רגיל. יתרת ערך צבור שהוטענה ב"רב-קו" נשמרת לשימוש. ניתן להמשיך ולהטעין "ערך צבור" ברב קו, אולם הטענה זו לא תזכה בהנחה.

מתי המחירים יפסיקו לעלות? | האזינו ל"עוד יום"

מחיר החשמל מזנק החל מהיום ב-8.6% ומשפחה בת ארבע נפשות תשלם כ-70 שקלים יותר בכל חשבון. בעקבות החשמל, תעריף המים ושאר מוצרי הצריכה יזנקו גם הם. בתוך כך, אחרי עלייה במשך מספר חודשים, מחיר הדלק ירד הלילה בשקל וחצי. תעריף ליטר בנזין 95 אוקטן עולה 6.58 שקלים לליטר בשירות עצמי. 

במקביל, רשתות השיווק יצאו למאבק נגד יבואניות המזון שמעלות מחירים וחלקן אפשרו לייבואנים קטנים יותר להיכנס לשוק. יו"ר איי.בי איגוד יבואני המזון, מיכאל לוי, אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב שהעיסוק הנקודתי בעליות המחירים של מוצרי המזון מחטיא את העיקר – שהוא הסיבות ליוקר המחיה בישראל: התנהלות הממשלה בעניין המכסים, החסמים על היבוא, והתנהגות הצרכן.

האזינו לריאיון המלא עם מיכאל לוי בכאן רשת ב

הוא ציין כי על היבואנים לספוג חלק מההתייקרויות, אך גם על הצרכן מוטלת האחריות לרכוש את המוצרים החליפיים הזולים יותר. לדבריו, החברות בחוץ לארץ זיהו שהצרכן הישראלי מוכן לשלם יותר בעבור מוצריהן. "אם הצרכן הישראלי לא יקנה את המוצרים עד שמחירם ישתווה למחירם בחו"ל, החברות יאלצו להוריד מחירים", אמר לוי.

בכירים ביש עתיד: ליברמן יהיה חייב לשבת עם החרדים 

בכירים ביש עתיד אמרו לכאן חדשות כי "לליברמן לא תהיה ברירה אחרי הבחירות והוא יצטרך לשבת עם החרדים". כך פורסם היום בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. בכירים בישראל ביתנו הגיבו ואמרו כי "ברור שיש עתיד מכינה קרקע לברית אחים חדשה עם גפני ועם דרעי וזו זכותם המלאה. לישראל ביתנו יש עמדה ברורה ועקבית ואין כוונה לשנות אותה. אנו מבהירים כי לא נשב עם נתניהו, דרעי וגפני".

השתתף בהכנת הידיעה: זאב קם