-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מי אשם בחזירות של החברות שמעלות מחירים? רמז - לא רק הן

אף ששיעור הרווח של דיפלומט בארץ הוא מהגבוהים בעולם, זה לא מפריע לה לייקר לנו את המוצרים. אבל, החברה בסך הכול מתנהלת לפי החוק הבסיסי של הקפיטליזם. מי שאמורה לעניין אותנו יותר היא מי שמאפשרת לדיפלומט להיות דיפלומט - המדינה
ליאל קייזר
01 באוגוסט 2022
19:09

הרבעון הראשון של השנה היה אחד המוצלחים של חברת דיפלומט, היא הכניסה בתקופה הזאת 672 מיליון שקלים והרווח הנקי שלה הגיע ל-27 מיליון - קפיצה של 114% ביחס לאותה תקופה ב-2021. עכשיו החברה הזאת רוצה לייקר לנו את החיים בעד 23%. 

החברה הזאת פועלת בכמה מדינות, אבל איכשהו שיעור הרווח שלה אצלנו מכל מכירה הוא כמעט הגבוה ביותר - בניו זילנד ודרום אפריקה הוא היה נמוך מ-3% בינואר עד מרץ, אצלנו - כמעט 6%. אם להיות פשטניים - על טונה שהיא מוכרת כאן היא מרוויחה 6% ובניו זילנד רק 3%. 

ובכל זאת, בדיפלומט מנסים עכשיו שוב להקפיץ מחירים דווקא כאן. אבל בואו נהיה כנים - זה שבדיפלומט מתנהלים במה שהוא לפחות בעיניי חזירות ורוצים להרוויח כמה שיותר? זה בסך הכול נשמע כמו החוק הבסיסי של הקפיטליזם. מי שאמורה לעניין אותנו אפילו יותר היא מי שמאפשרת לדיפלומט להיות דיפלומט במשך עשרות שנים - מדינת ישראל.

שימו לב מי הם חמשת המוצרים הכי מכניסים של דיפלומט בשנה שעברה - חמישה מוצרים בלבד שהביאו לחברה 31.5% מההכנסות שלה - הטונה של סטארקיסט (7.4%), החיתולים של פמפרס (7.8%), סכיני הגילוח של ג'ילט (5.9%), חומרי הכביסה של אריאל (5.7%) והתחבושות ההיגייניות של אולוויז (4.7%) - על כל אחד מהמוצרים האלה יש מגבלות שמקשות על הייבוא שלהם לכאן ולכן מאפשרות לדיפלומט לפעול כמעט בלי תחרות. על כל אחד מהמוצרים האלה, תתפלאו לשמוע, אנחנו משלמים הרבה הרבה יותר מבמקומות אחרים בעולם.

את סכיני הגילוח של ג'ילט אסור לייבא בייבוא מקביל בגלל תקנים, לאבקות כביסה יש כאן תקן ייחודי, ואותו הדבר בדיוק ביחס לחיתולים שהוחרגו גם הם מהרפורמה שאמורה לייצר כאן תחרות וגם לטונה יש תקן משלה. עכשיו אל תבינו אותי לא נכון אני בעד הלקאה עצמית, אבל עם כל הכבוד לצורך שלנו הצרכנים לקחת אחריות ולשים לב מה אנחנו מכניסים לעגלה - קצת קשה להאשים אותנו שאנחנו קונים את המוצרים האלה כשהחוקים והתקנים גורמים לזה שהנתח של סטארקיסט הוא 42% משוק הטונה והיא פשוט שולטת על המדף.