-
צילום: פלאש 90

ניסיון להרגיע את השטח: פורסמו תמונות של בכיר הג'יהאד האסלאמי לאחר מעצרו

מחשש לנקמה: סגירת צירים בעוטף עזה ושינויים בתנועת הרכבות - מחשש לירי מקלעים, צלפים ונ"ט מעזה. קיים גם חשש לירי רקטות • נגרר על הרצפה וננשך על ידי כלב - תיעוד ממעצר בכיר הג'יהאד האסלאמי
איתי בלומנטל ואסף פוזיילוב
02 באוגוסט 2022
05:33
עודכן ב 11:08

חשש מהסלמה מול הג'יהאד האסלאמי: אתמול (שני) בערב נעצר ראש הארגון בשומרון, באסם סעדי, וכיום במערכת הביטחון נוקטים בצעדים על מנת להתגונן מפני תגובה אפשרית של אנשי הג'יהאד האסלאמי מעזה. באופן חריג, הופצה תמונה של א-סעדי מחדר החקירות, במטרה להרגיע את השטח ולהעביר מסר שלא נפגע קשה ממעצרו. 


מחשש לירי מקלעים, צלפים ונ"ט מעזה, נחסמו צירים וכבישים באזור העוטף. קיים גם חשש לירי רקטות. גורם ביטחוני הסביר כי "צעדי המניעה ברצועה נועדו לא לאפשר לג'יהאד האסלאמי לדרדר את הרצועה לתגובה ולהסלמה". בנוסף, כוחות הביטחון עצרו הלילה עשרות מבוקשים בכל רחבי יהודה ושומרון.

נדב פרץ, תושב נחל עוז, סיפר לכאן חדשות: "יש בקיבוץ 400 איש, כולם לא יצאו, הכביש לקיבוץ סגור. קיבלנו הנחייה להישאר באזור הבתים. לא אמרו עד מתי אבל בדרך כלל מהדינמיקה שאנחנו מכירים מאירועים קודמים, אם אין ביממה הראשונה אירוע – ההגבלות מוסרות. זה בא להגן עלינו אבל ממש פוגע בשגרת החיים, לא יצאנו היום לעבודה".

בכיר הג'יהאד האסלאמי בעזה, מוחמד שלח, אמר לרדיו אל-קודס ששייך לארגון הטרור כי הג'יהאד לא יחמיץ את ההזדמנות לנקום על מה שקרה הלילה בג'נין וישראל תשלם מחיר כבד על "הפשע הזה".

האזורים שנחסמו 

כלל צירי הגישה החקלאיים מערבית לכביש 232.

כביש מספר 4 - מצומת זיקים עד כביש הגישה למעבר ארז.

כביש מספר 34 - מצומת יד מרדכי ועד צומת ניר עם.

כביש מספר 232 - מניר עם ועד לכרם שלום.

כמו כן, תיאסר כניסה לגבעת ״קובי״ (״אנדרטת הארבעה״) בשדרות, לאנדרטת ״החץ השחור״, לגבעת הפעמונים, לגבעת נזמית ולגבעת ״הפרש הבודד״.

בנוסף, הוחלט על סגירת חוף זיקים למבקרים ועל עצירת תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות וסגירת מעבר ארז לתנועת פועלים.

כוחות הביטחון עצרו אמש במחנה הפליטים ג'נין את ראש ארגון הג'יהאד האסלאמי בשומרון, בסאם סעדי. יחד איתו נעצר עוד חשוד. במהלך המעצר התנהלו חילופי אש עם מחבלים. לא היו נפגעים לכוחותינו. סעדי, בן 61, היה בעבר כלוא שבע פעמים בישראל. עם כניסת הלוחמים לג'נין, ירו לעברם כמה מחבלים. הכוחות השיבו אש ופגעו בכמה מהם. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על הרוג פלסטיני מירי כוחות הביטחון.


באסם סעדי