.

הנשק המתקדם שאיתו חוסל מנהיג אל קאעידה

לפי דיווחים, נעשה שימוש ב"טיל הנינג'ה" שמצויד ב-6 סכיני ענק, ומסוגל לפגוע ביעד בצורה כירורגית • ארה"ב הודיעה הלילה על חיסולו של איימן א-זווהיר בשבת באפגניסטאן
עמיחי שטיין ונתן גוטמן
02 באוגוסט 2022
07:29

חיסול מנהיג אל-קאעידה: על פי דיווחים בתקשורת האמריקנית הלילה (שלישי), איימן א-זווהירי נהרג בשבת מפגיעת שני טילי RX-9, שמסוגלים לפגוע ביעד בצורה כירורגית, בלי לפגוע בסביבתו. הטיל, שמכונה "טיל הנינג'ה", נולד מגרסה של טיל הלפייר ומצוייד בשישה סכיני ענק. הוא שוקל כ-45 קילוגרמים, מה שמאפשר לו לפגוע במטרה בצורה מדוייקת מבלי לפגוע בסובבים אותו.

ארצות הברית הודיעה הלילה שחיסלה באפגניסטן את מנהיג אל-קאעידה, איימן א-זווהירי. הוא נהרג מפגיעת טילים שירה מטוס לא מאויש אל מרפסת ביתו בקאבול בשבת. א-זווהירי, יליד מצרים בן 71, היה מראשי אל קאעידה מאז הקמתו ולמעשה הנהיג את הארגון לאחר חיסולו של אוסמה בין־לאדן לפני 11 שנים.

הנשיא ביידן הודיע על הריגתו בנאום מיוחד לאומה מן הבית הלבן. הוא אמר כי א-זווהירי היה אחראי למותם של אמריקנים רבים ועם מותו נעשה צדק. "הבטחתי שנמשיך לפעול נגד טרור באפגניסטן גם לאחר הנסיגה וכך עשינו. לא נאפשר שאפגניסטן תהפוך מקלט לטרוריסטים", אמר הנשיא האמריקני.

 איימן א-זווהירי