ג'מאל חכרוש, סימני קליעים על שער ביתו

יותר מ-4.5 שנות מאסר לעו"ד שירה לעבר ביתו של ניצב בדימוס ג'מאל חכרוש

עורך הדין אוסמה ח’טיב, תושב כפר כנא בן 33, הורשעו בירי לעבר ביתו של ראש אגף סייף ללחימה בפשיעה בחברה הערבית לשעבר בספטמבר 2021. לפי כתב האישום, המניע לירי לעבר הבית שבכפר כנא הוא התערבותו בסכסוך בין משפחות | תיעוד
אורלי אלקלעי
03 באוגוסט 2022
10:05
עודכן ב 16:22

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (רביעי) יותר מ-4.5 שנות מאסר על עורך הדין אוסמה ח'טיב, בן 33 מכפר כנא, שהורשע בירי לפני שנה וחצי לעבר ביתו של ניצב בדימוס ג'מאל חכרוש, לשעבר ראש אגף סייף ללחימה בפשיעה בחברה הערבית. בנוסף, בית המשפט גזר עליו גם פיצוי כספי בסך 15 אלף שקלים וקנס בסך 6,000 שקלים. לפי כתב האישום שהוגש נגדו, המניע לירי לעבר ביתו של חכרוש בכפר כנא, שאירע בספטמבר 2021, הוא התערבותו בסכסוך בין משפחות בכפר לטובת אחת המשפחות.

תיעוד הירי

מהירי לא נפגע איש, אך נגרם נזק לשער ביתו חכרוש. ח'טיב ואדם נוסף הורשעו בעבירות של ירי לעבר שטח בנוי, הובלה ונשיאת נשק ושיבוש מהלכי משפט. עו"ד בתאל ארז לויסקי, שמייצגת מטעם הסנגוריה הציבורית את ח'טיב, אמרה: "הוא הודה במיוחס לו והביע חרטה על מעשיו. ניכר שבית משפט החמיר בענישה וגזר עליו 58 חודשי מאסר בפועל. נלמד את גזר הדין היטב ונשקול את צעדינו המשפטיים בהמשך".