רמב"ם
-

מטופל תקף באגרופים אשת צוות רפואי ברמב"ם - שאיבדה את הכרתה

לפי בית החולים, סייעת של מערך הסיעוד נפלה על הרצפה וייתכן ותישאר להשגחה הלילה
מיכל וסרמן
03 באוגוסט 2022
17:42

האלימות בבתי החולים: סייעת, כבת 50, במערך הסיעוד באחת המחלקות הפנימיות בבית החולים רמב"ם בחיפה הותקפה היום (רביעי) על ידי מטופל, ואיבדה את הכרתה למספר דקות. היא נבדקת במיון וייתכן ותישאר להשגחה הלילה בבית החולים. התוקף עוכב על ידי שוטר בית החולים שהוזעק למקום והמשטרה תחליט אם לבקש את הארכת מעצרו.

האירוע התרחש ליד מיטת מטופל בשנות ה-50 לחייו שאמור היה להשתחרר מאשפוז. לדבריי הסייעת היא ניסתה לסייע למטופל להתלבש ואז הוא תקף אותה באגרופים היישר לראשה. היא נפלה אל הרצפה ואיבדה את הכרתה. 

בחדשות הערב בכאן 11 נחשף לפני כשבוע וחצי מקרה נוסף של תקיפה חמורה של צוות רפואי. בשבת, 23 ביולי, הותקפו רופא פסיכיאטר ואח בבית החולים הפסיכיאטרי מזור שבצפון. הרופא, שפונה באמבולנס לקבלת טיפול רפואי, תיאר את רגעי הפחד וחוסר האונים ואת הדקות הארוכות שבהן נאלצו להתמודד עם המטופל, שהכה אותם.

הרופא, ד"ר מוחמד סנאעללה, שיחזר: "באופן פתאומי המטופל שלח את היד שלו לשולחן, שם הייתה קופסה, הוא תפס אותה והתכוון לתת לי אותה בפנים. האח מיד התערב והמטופל החל להרביץ באגרופים לאח וחנק אותו. הוא בעט בי בצורה מאוד קשה בעין, בחזה ובגב. הוא הפיל את שנינו על הרצפה".