-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

עובדים זרים מנפאל נמצאו מאומתים לתת-הווריאנט החדש

שני עובדים שהגיעו לארץ נמצאו מאומתים ל-BA.2.75, אחד מהם אף נקלט בבית אבות בו יועד לעבוד • בעקבות המקרה, במשרד הבריאות מנסים למצוא מנגנון שיפקח על תהליך הגעתם של העובדים הזרים, כדי לא לסכן את בריאותם של הקשישים
קטי דור
04 באוגוסט 2022
08:27

ברקע מצוקת העובדים הקשה בענף הסיעוד, בשבוע שעבר נחתו בישראל עובדים זרים מנפאל - כמה מהם נמצאו חולים בקורונה, אחד מהם אף נקלט בבית אבות. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה". על פי הפרסום, העובדים שהתגלו מאומתים הינם נשאים של תת-הווריאנט החדש BA.2.75.

המקרה הזה חשף בעיה שקיימת בבידוד העובדים הזרים כאשר הם מגיעים לישראל. המדינה אינה מממנת עוד מלוניות או מתקנים לבידוד עד לבירור מעל לכל ספק כי אינם חולים בקורונה. מי שאמור לעשות זאת הם הקבלנים, האחראים עליהם. אין מנגנון בקרה שבודק אם הם אכן עושים זאת.

בכיר במשרד הבריאות אישר בשיחה עם כאן חדשות כי אכן הגיעו שני עובדים מנפאל שנמצאו מאומתים. לדבריו, אחד מהם אמנם כבר הגיע לבית האבות - אבל לא היה במגע עם קשישים, אלא עם עובדים אחרים, כולם נבדקו כמה פעמים במשך ימים רצופים. במשרד הבריאות אין חשש גדול מתת-הווריאנט BA.2.75, משום שהוא "דומה" לאומיקרון, כך לדברי הבכיר.

הבכיר הוסיף כי האירוע תוחקר ונלמד. לדבריו, במשרד הבריאות מבינים שיש צורך בהקמת מנגנון בקרה שיפקח על הגעתם של העובדים, על האופן שבו קבלנים וחברות כוח האדם בודקות את בריאותם ושומרות על בידודם. זאת כדי למנוע מגע אם הם חולים ותחלואה בקרב הקשישים, שהם האוכלוסיה הרגישה ביותר שעלולה להיפגע אם תידבק בקורונה.