משה גפני, מתן כהנא
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גפני על כהנא: "מחפש נדבה, לא יכניסו אותו"

יו"ר יהדות התורה נשמע רומז בהקלטה על טרפוד שיבוצו של סגן שר הדתות במפלגה אחרת • אתמול דווח כי בשל מבוי סתום בשיחות עם כהנא, שקד מוכנה להציע את המקום השלישי ברשימת "הרוח הציונית" לראש רשימת "הבית היהודי" יוסי ברודני
זאב קם
04 באוגוסט 2022
07:43

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני רומז לטרפוד שיבוצו של סגן שר הדתות מתן כהנא במפלגה אחרת. בהקלטה ששודרה הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, נשמע ח"כ גפני אומר "מתן כהנא מסתובב בעולם. הוא עובר ממפלגה למפלגה, מחפש נדבה אולי מישהו יכניס אותו - כן או לא. אני מניח שלא יכניסו אותו, הוא לא שווה הרבה".

האזינו להקלטה ששודרה בכאן רשת ב

אתמול דווח כי בשל המבוי הסתום בשיחות בין יו"ר "הרוח הציונית" איילת שקד לכהנא, שקד מוכנה להציע את המקום השלישי ברשימת המפלגה לראש רשימת "הבית היהודי" יוסי ברודני. על פי הדיווח, שקד דורשת בתמורה ש"הרוח הציונית" תורשה להשתמש באות ב' בפתקי ההצבעה, אות שהוקצתה לבית היהודי. שקד סירבה להגיב על הדיווח. גורמים בבית היהודי אמרו שמדובר בבלון ניסוי וציינו שברודני אינו מחפש לעצמו "סידור פוליטי".

השבוע תקף גפני את דרעי וגם את מירי רגב, ואמר בכאן רשת ב על ההתבטאויות האחרונות של השניים כי "האמירות האלה עושות הרבה נזק, שאף אחד לא יתנשא על השני ולא יהיה פטרון שלו". בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" הוא התייחס לדברי רגב, לפיה הוא פוגע במחנה והדגיש: "אני הלכתי תמיד עם גוש הימין, לא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד. כל אלה שמדברים בצורה הזאת, גורמים נזק לגוש". 

"אני קורא לכולם להפסיק לקשקש. בואו ונשמור על גוש הימין, על התמיכה בנתניהו, להביא את כולם להצביע  ולהפסיק לדבר אחד על השני", הדגיש גפני. בנוגע לדרעי טען: "לפי הפטרונות הזאת, אם דרעי אחראי עלינו שנלך עם גוש הימין, אני לא בטוח שאני יכול להיות אחראי עליו שהוא לא יסלח לליברמן".

האזינו לריאיון עם ח"כ משה גפני בכאן רשת ב

על האפשרות לחיבור יהדות התורה וש"ס אמר גפני: "דרעי בזמנו לא הסכים, עכשיו זה לא על הפרק. יש לנו יותר מ-50% נציגים מזרחים ברשויות המקומיות. בזמנו הרב שך אמר לא להכניס לרשימה נציג כדי לא לפגוע בש"ס. שמרנו על סטטוס קוו שהולכים יחד, אבל לא פוגעים אחד בשני".