אבנר הררי, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תמיכה מעבריין: המועמד בליכוד שאבנר הררי מגייס עבורו מצביעים מהכלא

העבריין הקים חמ"ל בתאו ומקיים שיחות טלפון עם פעילי המפלגה וחברי כנסת • עו"ד אייל בסרגליק בתגובה: "אין פסול בכך"
שלי טפיירו
04 באוגוסט 2022
08:10

עורך הדין אייל בסרגליק, שמתמודד בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד, זוכה לתמיכה נלהבת מהעבריין המורשע אבנר הררי. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בסרגליק מתמודד בבחירות במשבצת נציג מחוז מישור החוף. בין היתר ייצג בעבר את אלאור אזריה, חבר הכנסת לשעבר אורן חזן, דודי אפל ובימים אלה הוא מייצג את הררי, שהורשע בניסיון לחסל את אסי אבוטובול באמצעות טיל לאו. לאחרונה זוכה הררי מחמת הספק במעורבות בהנחת המטען נגד מרגלית צנעני, אך הורשע בהנחת מטען ברכבו של כדורגלן העבר קובי מוסא ונשלח ל-11 וחצי שנות מאסר.

על פי הפרסום, בימים אלא פתח הררי בתאו בכלא מעין חמ"ל עבור סניגורו, עורך הדין בסרגליק, שמייצג אותו כעת בערעור שהגיש על הרשעתו בניסיון רצח הכדורגלן לשעבר. הררי, כך מתברר, מתקשר בעצמו באמצעות הטלפון של שירות בתי הסוהר אל עשרות פעילי מרכז ליכוד באמצעות רשימות שהשיג, זאת בניסיון לשכנעם להצביע עבור בסרגליק. יתרה מזו, הררי אינו מהסס ופונה גם ישירות לחברי כנסת מהליכוד בניסיון להשיג תמיכה בפרקליטו.

הדילים, האכזריות וה"רעב" של המועמדים: הפריימריז בליכוד - מבט מבפנים | האזינו לעוד יום

עורך הדין בסרגליק מסר בתגובה: "אני שמח לגלות בזכותך כי קיימת גם תמיכה חוצת מגזרים בימים אלה, גם בקרב אסירים שפועלים באופן עצמאי, כמובן בלי שאבקש ואפילו בלי שהם יעדכנו אותי על כך, כדי שאבחר לכנסת. אין פסול בכך ואני ממשיך במלוא המרץ כדי להשיג תמיכה מרבית למשימה המרכזית לנגד עיניי - החזרת הליכוד למעמד של מפלגת השלטון והחזרת הביטחון הכלכלי, החברתי המשפטי והאזרחי לאזרחים".