הג'וקר
אולפני "האחים וורנר"

סרט ההמשך ל"ג'וקר" ייצא ב-4 באוקטובר 2024

חואקין פיניקס, שתפקידו בסרט הראשון זיכה באותו בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר, יחזור לגלם את נבל העל מסדרת חוברות הקומיקס "באטמן"
רם ברנדס
04 באוגוסט 2022
07:41

אולפני "האחים וורנר" הודיעו הלילה (חמישי) כי סרט ההמשך של "ג'וקר" ייצא בבתי הקולנוע ב-4 באוקטובר 2024. חואקין פיניקס, שתפקידו בסרט הראשון זיכה באותו בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר, יחזור לגלם את נבל העל מסדרת חוברות הקומיקס "באטמן".

בחודש יוני פורסם כי הזמרת זוכת האוסקר ליידי גאגא נמצאת במגעים מוקדמים להצטרפות לסרט ההמשך של "ג'וקר". על פי הדיווח, הדמות שהוצעה לזמרת לגלם בסרט היא לא אחרת מאשר הארלי קווין, שותפתו לשעבר של הג'וקר. עוד דווח כי סרט ההמשך שקיבל את השם "Joker: Folie à Deux" צפוי להיות מחזמר.

הביטוי Folie à Deux פירושו "טירוף לשניים", מצב פסיכוטי שמתאר הזייה המשותפת לשני בני אדם. בת הלוויה המזוהה ביותר עם דמותו של הג'וקר היא קווין, שהופיעה לראשונה בסדרת האנימציה "באטמן" בתחילת שנות ה-90.

"ג'וקר" שעלה לאקרנים בבתי הקולנוע באוקטובר 2019, הוא מותחן פסיכולוגי שמתאר סיפור מקור אפשרי לדמות הג'וקר. את התפקיד הראשי גילם בסרט חואקין פיניקס. הסרט גרף יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם וקיבל 12 מועמדויות בטקס פרסי האוסקר. לבסוף קיבל הסרט שני פסלונים בטקס - לשחקן הראשי ולפסקול המקורי.