תיעוד אחרון של ספיר נחום

התיעוד האחרון של ספיר נחום

נחום צולמה בבוקר בו נעלמה ברכב של בן זוגה לשעבר,ולאא חלאילה, הנאשם ברצח. רכבו צולם בכמה נקודות בדרך שמובילה מעכו לאזור שבו נמצאה הגופה, סמוך ליישוב איבטין. לאחר מכן תועד כלי הרכב חוזר לעכו
אורלי אלקלעי וחן ביאר
04 באוגוסט 2022
16:18

רצח ספיר נחום: בתיעוד האחרון של בת ה-24, שנרצחה בידי בן זוגה לשעבר ולאא חלאילה לפני כחודשיים, היא נראית לוקחת את ביתה בעגלה לגן הילדים ונכנסת לרכבו. אחרי כן, רכבו צולם בכמה נקודות בדרך שמובילה מעכו לאזור שבו נמצאה הגופה, סמוך ליישוב איבטין. לאחר מכן תועד כלי הרכב חוזר לעכו. בצהריים התקשרה הגננת למשפחה והודיעה שלא באו לאסוף את הילדה - 10 ימים לאחר מכן נמצאה גופתה בשטח פתוח סמוך לאיבטין.

תיעוד: ספיר עוברת מהמושב הקדמי של הרכב של חלאילה למושב האחורי

ביום חטיפתה של נחום, בשעות הצהוריים, התקשרה הגננת למשפחה והודיעה שלא באו לאסוף את הילדה ומאז התעורר חשדם. התלונה למוקד 100 דווחה ביום בו נעלמה בשעה 20:00 בידי אחותה, עדן. 10 ימים לאחר מכן נמצאה גופתה בתוך בור שהוכן מבעוד מועד. מדובר בתא שטח סבוך ומלא קוצים, ובמשטרה אומרים כי לא ברור איך יכלה ספיר נחום לעבור במקום עם כפכפים.

הגופה שנמצאה הייתה במצב לא טוב. נחום לא נרצחה בירייה או דקירה, ייתכן שהדבר נעשה בחניקה, אך ייתכן שאופן הרצח המדויק לא ייוודע. המניע לרצח היה פנייתה של ספיר לעורכי דין כדי לקבל מזונות עבור ילדיהם. לדברי אחותה עדן, חלאילה הכיר רק בבתם ולא בבן, ובכל מקרה לא שילם מזונות. הוא נעצר יום אחרי היעלמותה, מסר גרסה לפיה פגש בספיר והוריד אותה ליד קניון בעיר, אלא שלא נמצא לכך תיעוד במצלמות. תיעוד שלו נמצא בתא השטח שבו נמצאה מאוחר יותר גופתה.

החשוד היה מופתע כשנמצאה גופתה של נחום. במשטרה אומרים שחלאילה חכם ומניפולטיבי, אך עשה גם טעויות. אחרי שפגש בספיר ב-11:00 בבוקר העביר לה מסרון ובו כתב "בוקר טוב ממי", כדי לשבש ראיות. לאחר מכן, כשאימה של ספיר, סוזי, התקשרה אליו מהנייד של ספיר, חלאילה השיב לטלפון: "היי סוזנה"