-

מפקד כלא גלבוע דורש להדיח את ממ"ז צפון בשב"ס

בן שטרית יצא נגד טענת מפקד מחוז צפון כי אנשי הכלא זייפו נתונים והודיע לנציבת שב"ס כי לא יהיה יותר בקשר עם מפקדו: "בייש את מדי שירות בתי הסוהר"
משה שטיינמץ
04 באוגוסט 2022
16:31

פרשת בריחת האסירים: מפקד כלא גלבוע פרדי בן שטרית דרש היום (חמישי) במכתב לנציבת שירות בתי הסוהר להדיח את פמקד מחוז צפון, לאחר שהאחרון טען השבוע בוועדת הבדיקה כי אנשי הכלא זייפו נתונים.

מפקד מחוז צפון גונדר אריק יעקב התייחס בעדותו לנתונים על תנועת האסירים הנמלטים בין התאים בבית הכלא. בשבוע שעבר נחשפו בכאן חדשות מסמכים לפיהם ששת האסירים שהו באותו התא במשך תשעה חודשים, למרות שפקודת שב"ס קובעת כי אסירים שנמצאים בסיכון גבוה לבריחה לא יישהו באותו התא יותר משישה חודשים. כפי שתועד בכרטיסי האסירים, שעוקבים אחר מעברי האסירים בין תאים, אגפים ובתי כלא, השישה אכן עברו אחת לכמה חודשים מתא הבריחה לתא אחר, אבל לשעות בודדות בלבד - ואז חזרו אליו. 

בעדותו טען מפקד מחוז צפון כי מדובר בפעולה מכוונת של אנשי כלא גלבוע שנועד להטעות את הביקורת המחוזית,  שאכן לא הצליחה לזהות כי האסירים בסיכון גבוה לבריחה שוהים באותו תא יותר מ-6 חודשים. על כך טען בן שטרית במכתבו: "מדובר בטענות שקריות נטולות בסיס ומכפישות המכתימות לשווא את פקודיי ואותי. מפקד המחוז בייש בעדותו את מדי שב"ס שאותם הוא לובש". בתוך כך, הודיע לנציבה כי לא יהיה יותר בקשר עם מפקדו.