אנג'ליקה רוס
צילום: גטי אימג'ס

לראשונה בברודוויי: שחקנית טרנסג'נדרית לוהקה לתפקיד הראשי במחזמר "שיקגו"

אנג'ליקה רוס, כוכבת הסדרה "פוזה", תגלם את רוקסי הארט במחזמר המצליח • רוס מצטרפת לשורה ארוכה של ידועניות שגילמו את התפקיד בעבר, בהן ברוק שילדס, מלאני גריפית ופמלה אנדרסון
אלון פרוכטר
04 באוגוסט 2022
18:38

השחקנית האמריקנית אנג'ליקה רוס לוהקה לתפקיד רוקסי הארט במחזמר המצליח "שיקגו". כך דיווח הערב (חמישי) המגזין האמריקני "Playbill". על פי הדיווח, רוס תגלם את הארט במשך שמונה שבועות, מ-12 בספטמבר עד 6 בנובמבר, בתיאטרון האמבסדור. 

מלבד העובדה שמדובר בשחקנית טרנסג'נדרית ראשונה שתגלם את התפקיד, רוס היא הטרנסג'נדרית הראשונה שלוהקה לתפקיד ראשי במחזמר כלשהו בברודוויי. בימים אלה משחקות מספר מצומצם של שחקניות טרנסג'נדריות בתפקידי מפתח במחזות בברודוויי, בהן - כוכבת הסדרה "טרנספרנט" אלכסנדרה בילינגס ("טרנספרנט"), בוגרת "המרוץ לדראג של רו פול" פפרמינט, השחקנית והמחזאית הוותיקה קייט בורנשטיין וגם ל. מורגן לי, שהייתה לשחקנית הטרנסג'נדרית הראשונה שקיבלה מועמדות לפרס הטוני השנה, על תפקידה במחזמר A Strange Loop.

רוס, בת 41, התפרסמה בשנים האחרונות כשגילמה את דמותה של קנדי בסדרת הטלוויזיה המצליחה Pose. בהמשך השתתפה בשלוש העונות האחרונות של סדרת הטלוויזיה "אימה אמריקאית". בנוסף לעבודתה כשחקנית, רוס היא פעילה למען זכויות טרנסג'נדרים ואף הקימה חברה שמסייעת לחברי הקהילה הטרנסג'נדרית במציאת מקומות עבודה.

"שיקגו" עלה לראשונה בברודוויי ביוני 1975, בכיכובן של צ'יטה ריוורה וגוון ורדון. הוא הוצג 936 פעמים עד 1977. בגלגולו הנוכחי "שיקגו" מציג בתיאטרון אמבסדור משנת 1996. מאז גילמו את תפקידה של הארט בהצגה שורה ארוכה של שחקניות בהן ברוק שילדס, מלאני גריפית ופמלה אנדרסון. הזמרת הישראלית שירי מימון גילמה את הארט אף היא בספטמבר 2018 במשך שבועיים שלמים.

בשנת 2002 עלה לאקרנים סרט הקולנוע "שיקגו" המבוסס על המחזמר, בבימויו של רוב מרשל ובכיכובם של רנה זלווגר, קתרין זיטה-ג'ונס וריצ'רד גיר. הסרט זכה בשישה פרסי אוסקר, בראשם לסרט הטוב ביותר.