בדיקה
צילום: רויטרס

צוותי הרפואה שמבצעים בדיקות לעבעבועות הקוף דורשים להתחסן

הפניה למשרד הבריאות מגיעה אחרי שרופא נדבק בנגיף בזמן לקיחת דגימות מהחקירה האפדמיולוגית עלה כי היה ממוגן באופן מלא וההשערה היא שנדבק בתהליך הסרת הכפפות • במשרד הבריאות שוקלים להרחיב את ההתוויות לחיסונים לחלקים נוספים
קטי דור
04 באוגוסט 2022
21:30

הצוותים הרפואיים שמבצעים את הבדיקות לאיתור אבעבועות הקוף ביקשו ממשרד הבריאות להתחסן נגד הנגיף. כך דווח היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, כשלפני יומיים נודע כי רופא נדבק במהלך ביצוע בדיקות. מהחקירה האפדמיולוגית עלה כי הרופא היה ממוגן באופן מלא וההשערה היא שהוא נדבק בתהליך הסרת הכפפות.


בד בבד, במשרד הבריאות שוקלים להרחיב את ההתוויות לחיסוני אבעבועות הקוף, אך הוא עדיין יהיה מיועד לקבוצה של גברים המקיימים יחסי מין עם גברים. כיום, החיסון ניתן לגברים שנוטלים תרופה נגד הידבקות באיידס או אובחנו ב-HIV ומחלות מין נוספות. דוקטור רועי צוקר, מנהל תחום הלהט"ב בקופת החולים כללית, מסר כי צריך לחסן צוותים רפואיים שמטפלים בחולים, בעיקר את הדוגמים.

לפני כשבועיים הכריז ארגון הבריאות העולמי על מצב חירום גלובלי בעקבות התפשטות נגיף אבעבועות הקוף ברחבי העולם. בארגון ציינו כי הימצאות הנגיף ביותר מ-70 מדינות היא מצב "יוצא דופן" המאפשר הכרזה על מצב מיוחד. מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי קיבל את ההחלטה למרות היעדר קונצנזוס בקרב חברי הוועדה. זו הפעם הראשונה שמנכ"ל הארגון מקבל החלטה באופן כזה.