נגה ארז
צילום: אי-פי

הפריצה, הסערה והחליפה: ריאיון עם נגה ארז

ההצלחה של נגה חצתה כבר מזמן את גבולות ישראל. בשיחה שערכה המוזיקאית הישראלית עם עומר בן רובי בתוכנית "תרבות יום ו" בכאן רשת ב, סיפרה נגה על הפריצה הגדולה, על הסערה שעוררה ביולי 2021 ועל המקור של החליפות הענקיות אותן היא לובשת בהופעות - שהפכו לסימן ההיכר שלה
עומר בן רובי
05 באוגוסט 2022
11:02

ההצלחה של המוזיקאית הישראלית נגה ארז חצתה כבר מזמן את גבולות ישראל. בימים אלה היא נמצאת בסבב הופעות באירופה, ולכל הופעה מגיעים אלפים. בשיחה שערכה עם עומר בן רובי בתוכנית "תרבות יום ו" בכאן רשת ב בעודה בגרמניה, סיפרה נגה על הפריצה הגדולה, על הסערה שעוררה ביולי 2021 ועל המקור של החליפות הענקיות אותן היא לובשת בהופעות - שהפכו לסימן ההיכר שלה.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

רגע הפריצה הגדולה של נגה היה לפני שלוש שנים. "זה היה רגע מאוד תל אביבי: הגיע להופיע בבארבי אמן מוזיקה אלקטרונית אמריקני והזמינו הרבה אמנים ישראלים לעשות לו קאברים לקראת ההגעה שלו. עשיתי קאבר שמאוד הצליח", שיחזרה בריאיון ששודר היום (שישי) בכאן רשת ב. נגה המשיכה וסיפרה שבחברת התקליטים הגרמנית שהייתה בדרך להחתים את האמן האמריקני נחשפו לקאבר והחתימו אותה.

האמנית הישראלית ערכה הרבה ריאיונות בתוכניות אירוח פופולאריות בארצות הברית ובתקשורת הזרה. "אני מדברת על זה שאני מישראל בכל הופעה וריאיון, הם לא בהכרח ממש יודעים. אני מקווה שאנשים יכולים להקשיב למוזיקה בלי להביא לה את הקונטקסט ורק אחרי זה לחפש מאיפה זה", סיפרה נגה. תמיד אומרים לי שאני בינלאומית, אבל אני מרגישה מאוד ישראלית", אמרה והסבירה: "אני יוצרת רוב הזמן בתל אביב ובתוך מה שקורה בישראל, אבל במקביל לזה אנחנו גם ילדים של הגלובליזציה"

ביולי בשנה שעברה, במהלך מבצע "שומר החומות", נגה עוררה סערה כשציטוט מריאיון שהעניקה למגזין בריטי השתמע כהבעת תמיכה בארגוני ה-BDS. ישראלים רבים הטיחו בה ביקורת קשה, והיא הבהירה בפוסט בפייסבוק שהציטוט הוצא מהקשרו ושהיא אינה תומכת בהם. "הבנתי למה נעלבו מזה, גם אני הייתי נעלבת ומתאכזבת", אמרה.

אם ישאלו אותה את אותה השאלה שוב, אמרה נגה: "אני לא יודעת מה אענה. אני לא חושב שלצפות ממוזיקאי לדעת מה לענות על מה שהפוליטיקאים הכי משופשפים לא יודעים לענות, על הדבר הכל כך מורכב הזה - זה לא הגיוני". בד בבד, נגה אמרה שהסיכוי ששאלה כזאת תעלה שוב אינו גבוה. "ככל שהסטטוס שלי כאמנית הופך להיות חזק יותר יש פחות צורך בשימוש בסיפור שלי כישראלית, או בשאלות האלה כדי להפוך את זה לסיפור", הסבירה.

נגה הסבירה גם מאיפה הגיע הרעיון של סגנון הלבוש שלה - החליפות הגדולות, שהפכו כבר לסימן היכר שלה: "זה מהתקופה שהייתי ילדה קטנה. הייתי נכנסת לארוך של אבא ולובשת את הבגדים שלו. יש לי זיכרון שלי מסתכלת במראה בתוך חליפה ענקית - חשבתי שבגלל שלאלבום קוראים "Kids", ילדים, אז יש בזה משהו שיכול להתחבר".