.

רקטה פגעה בבית בשדרות, אין נפגעים

חופית, בעלת הבית: "רצנו לממ"ד. כשיצאתי חשכו עיניי. הכול הלך" • שני חיילים נפצעו קל מפגיעת רסיסים בקיבוץ באשכול • דובר צה"ל לכאן רשת ב: ערוכים לכניסה קרקעית לעזה אם נידרש לכך
יואב בורוביץ' ואיציק זוארץ
06 באוגוסט 2022
11:41
עודכן ב 15:01

מבצע "עלות השחר" - היום השני: רקטה פגעה היום (שבת) בבית בשדרות, אין נפגעים בגוף. המשפחה שהתה במרחב המוגן. יש נזק למבנה. חופית, בעלת הבית, סיפרה לכאן חדשות: "יצאתי לעשן, הילדים ישבו מול הטלוויזיה. היה פיצוץ, התחלתי להריח ריח לא טוב של גז ורצנו לממ"ד. כשיצאתי חשכו עיניי. הכול הלך". 
קודם לכן, שני חיילי צה"ל נפצעו מפגיעת רסיסי פצמ"ר בקיבוץ במועצה האזורית אשכול. הם פונו לקבלת טיפול רפואי ולא נשקפת סכנה לחייהם. מוקדם יותר, נפצע קל גבר בשנות ה-30 בחייו שעבד ברפת בקיבוץ במועצה. הוא טופל במקום. מפרוץ המבצע, נפצעו קל מאוד עוד 13 בני אדם בריצה אל המרחב המוגן.

רסיס הרקטה על גג הבית

הפלסטינים דיווחו היום כי צה"ל תקף אופנוע ממזרח לרפיח בדרום הרצועה. נמסר כי בתקיפה סמוך לח'אן יונס נהרג פלסטיני שני היום. מאז החלו תקיפות צה"ל ברצועה נהרגו 12 פלסטינים ויותר מ-80 נפצעו.

האזינו לריאיון עם דובר צה"ל בכאן רשת ב

דובר צה"ל רן כוכב אמר הבוקר כי ישראל נערכת למבצע שימשך לפחות שבוע ימים. לדבריו, בעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי תייסיר ג'עברי אתמול אחר הצהריים, גם בכירים אחרים בארגון הטרור הזה הם יעד. דובר צה"ל אמר לרן בנימיני בכאן רשת ב' כי חמאס ואנשיו אינם יעד לתקיפה. בתגובה לשאלה אם תיתכן כניסה קרקעית לרצועת עזה אמר: "גייסנו אלפי אנשי מילואים. אנחנו מוכנים ונכונים אם נידרש לכך - גם באופן קרקעי, גם באופן אווירי.