השרים פורר וליברמן וח"כ קושניר בשדרות, היום
צילום: כאן חדשות

ליברמן: פיצוי למי שנעדר מהעבודה בשל המבצע וגר עד 40 ק"מ מעזה

שר האוצר נפגש עם ראשי רשויות בעוטף והבטיח פיצוי מלא למי שנעדרו מעבודתם מהיום הראשון • "ההתנהלות של מדינת ישראל בימים האחרונים מהווה דוגמה לאיך צריך לנהל מבצע", אמר בתום הפגישה
ליאל קייזר ודנה ירקצי
08 באוגוסט 2022
15:01

שר האוצר אביגדור ליברמן קיים היום (שני) בצוהריים פגישה עם ראשי הרשויות שדרות, אשקלון ועוטף עזה בשדרות. בתום הפגישה מסר שר האוצר כי "תושבים שנעדרו מעבודתם בימים האחרונים, יקבלו פיצוי מהיום הראשון. לא רק אלו שנמצאים במרחק של 7 ק"מ, אלא במרחק של 40 ק"מ. כל אלה שלא הצליחו להגיע למקום העבודה יקבלו פיצוי מלא״.

איך האזרחים יפוצו?

"ההתנהלות של מדינת ישראל בימים האחרונים מהווה דוגמה לאיך צריך לנהל מבצע. גם היוזמה הייתה שלנו וגם שיתוף הפעולה הפורה עם הרשויות המקומיות, אפשרו לנו להגיע לאותם הישגים", אמר השר ליברמן. "פתחנו מוקד מיוחד שעובד באשקלון וכל הנציגים של מס רכוש כבר ביקרו בכל המבנים שנפגעו".

6 תקיפות ב-170 שניות | האזינו להסכת "עוד יום"

"אנחנו מצליחים ליישם מדיניות נכונה בעוטף עזה והאזור שהוא בין הכי צומחים במדינת ישראל", אמר. "רואים כמות אנשים ובעיקר משפחות צעירות שבאות לכאן בכמויות. רק בחודש האחרון עוד 700 משפחות חדשות עברו לעיר שדרות".

הוא ציין בנוסף כי מהלך תקצוב מאות מיליוני שקלים לטובת מיגון אשקלון נמצא כעת בוועדת הכספים. ליברמן הביע תקווה שראשי הליכוד יתנו הסכמה להעביר את ההחלטה, וכי הסכמתם תסיר כל מגבלה משפטית למהלך.

הפוליטיקה של המבצע | האזינו להסכת "עוד יום"

"אחת ההחלטות שאנחנו רוצים להוביל עד סוף השנה היא המשך החלטה 566 לחיזוק חוסן החברתי בשדרות והעוטף", הוסיף ליברמן. "החלטה נוספת שאנחנו רוצים לקדם, היא להפוך את הפקולטה להנדסאים במכללת ספיר לפקולטה להנדסה". לדבריו, יכנס בקרוב לשיח עם המל״ג כדי להפוך את הפקולטה להנדסה במלוא ההיקף.

בפגישה השתתפו שר החקלאות, יו״ר ועדת כספים, מנהל רשות המסים, הממונה על התקציבים, החשב הכללי במשרד האוצר, מנכ״ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל, מנכ״לית משרד החקלאות, ראש עיריית שדרות, ראש עיריית אשקלון, נשיא מכללת ספיר וראשי מועצות בעוטף עזה.