שכם, הבוקר
צילום: כלי תקשורת פלסטיניים

המחבל איבראהים אל-נאבלוסי חוסל בפעילות בשכם

אל-נאבלוסי, חבר הזרוע הצבאית של פת"ח, חמק מכוחות הביטחון כמה פעמים • הוא היה מעורב בפיגוע הירי בקבר יוסף בסוף חודש יוני, בו נפצעו מח"ט שומרון ושני מתפללים • הפעילות ארכה כ-3 שעות, במהלכה נהרגו שני מחבלים נוספים וכלב של הימ"מ - שהיה שותף במאות פעילויות והשתלט על הרוצח של אורי אנסבכר
נורית יוחנן וכרמל דנגור
09 באוגוסט 2022
07:30
עודכן ב 13:23

המחבל איבראהים אל-נאבלוסי חוסל הבוקר (שלישי) בפעילות כוחות הביטחון בשכם. כחלק מפעולת "סיר הלחץ" שארכה שלוש שעות, ירו הכוחות אל ביתו טיל נ"ט - מה שגרם למותו ולמותם של שני מחבלים נוספים שהתבצרו עמו. בסריקות שבוצעו בדירה בה שהה, נמצאו עשרות מטענים. אין נפגעים לכוחותינו. כלב של הימ"מ נורה למוות בידי המחבלים בחילופי האש.

כך נראה המבצע בשכם ממצלמת הקסדה של לוחם הימ"מ


בהקלטה שהגיעה לידי כאן חדשות ופורסמה בכלי תקשורת פלסטיניים, נשמע אל-נאבלוסי זמן קצר לפני חיסולו, מודיע שהוא הולך למות כשהיד בעודו נצור. בהקלטה נשמע אל-נאבלוסי אומר "אני אוהב אתכם מאוד, אני הולך למות כשהיד. אני מבקש מכם לא לנטוש את הנשק, אל תנטשו אותו בחיים. שאלוהים יברך אתכם, אני נצור והולך למות כשהיד, התפללו עליי".

אל-נאבלוסי השתייך לגדודי חללי אל אקצא, הזרוע הצבאית של הפת"ח. הוא נמלט כמה פעמים ממעצרים של צה"ל ושל כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית. הפעם האחרונה התרחשה לפני כשבועיים, אז נהרגו שני מחבלים בחילופי אש עם כוחות הביטחון בשכם. נאבלוסי היה מעורב בפיגוע הירי בקבר יוסף שאירע בסוף חודש יוני, בו נפצעו מח"ט שומרון ושני מתפללים.

כחלק מהפעילות בשכם נהרג כלב הימ"מ "זילי", בן 9. בשנת 2019 נשלח זילי למבנה רב קומות ברמאללה, שם איתר והשתלט על המחבל שרצח את אורי אנסבכר עד להגעת לוחמי הימ"מ שעצרו אותו. המפכ"ל שבתאי סיפר: "זילי היה שותף במאות פעילויות של הימ"מ בשנים האחרונות, והבוקר ככל הנראה הציל בפעילותו את חייהם של הלוחמים". 

בתוך כך, במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון ארבעה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון. בנוסף אותו בפעילות אמצעי לחימה בלתי חוקיים, בהם רימונים, חלקי נשק ותחמושת. המבוקשים ואמצעי הלחימה שנתפסו הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון, אין נפגעים לכוחותינו.

שבת לפנות בוקר, בעיצומו של מבצע עלות השחר, עצרו לוחמים של צה"ל ומשמר הגבול ביהודה ושומרון כ-20 פעילי טרור של הג'יהאד האיסלמי. הם נעצרו בחברון, בכפר אידנא, בכמה כפרים בתחומי מרחב החטיבה המרחבית מנשה.

ביום ראשון שעבר עצרו כוחות הביטחון את מנהיג הג'יהאד האסלאמי בשומרון, בסאם א-סעדי ועשרות חשודים אחרים בג'נין. במהלך הפעולה התנהלו חילופי אש בין הלוחמים למחבלים. הפלסטינים דיווחו על הרוג.

השתתפו בהכנת הידיעה: איתי בלומנטל, כרמלה מנשה ורועי שרון