אוהדי הקבוצה באצטדיון טדי, ארכיון
צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

ברק אברמוב ויתר על רכישת בית"ר ירושלים

"נשארתי לבד במערכה, נחצו כל הקווים האדומים האפשריים", נמסר מטעמו של אברמוב • הערב צפוי משה חוגג לקיים מסיבת עיתונאים שבה יעדכן על מצבה של הקבוצה
יואב בורוביץ'
09 באוגוסט 2022
14:49

איש העסקים ברק אברמוב הודיע היום (שלישי) כי החליט לוותר על רכישת קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים. בהודעה שפורסמה מטעמו נמסר כי "לאור התרחשויות הימים האחרונים, ובפרט העובדה שגורמים שונים שהבטיחו להירתם ולסייע התאדו ברגע האחרון, לאחר שהתנאים המוקדמים שהוצהרו מהיום הראשון לא התקיימו ולא יתקיימו ולאור התנהלות לא מקובלת מצד צדדים שקשורים לעסקה, החליט ברק כי יש גבול ונחצו כל הקווים האדומים האפשריים". בתוך כך, הערב צפוי משה חוגג לקיים מסיבת עיתונאים שבה יעדכן על מצבה של הקבוצה.

אברמוב כבר נמצא זמן רב במשא ומתן מול מקורבו משה חוגג, הבעלים הנוכחי של בית"ר, לגבי רכישת הקבוצה. השניים אף הגיעו להסכם לפני כמה שבועות. אולם, אברמוב בכל זאת נסוג לאחר שגילה כי המחיר שכולל את החובות וההתחייביות העתידיות של המועדון יקר מדי עבורו. גורם נוסף שהוביל להחלטתו היה היעדר התמיכה מהעירייה ומגורמים נוספים שציפה לקבל.

מכבים את המנורה? | האזינו להסכת "עוד יום"

נוסף לכל אלה, גם המשטרה הערימה קשיים על עסקת חוגג-אברמוב. זאת רצתה שכל הכסף יועבר לנושים ולא לכיסו של חוגג. אברמוב היה הבעלים של של קבוצת הכדורגל בני יהודה, שמשחקת בליגה הלאומית בשש השנים האחרונות. לפני כשבוע מכר אברמוב את המועדון למשה דמאיו, הבעלים הקודם של בני יהודה.