רמי גרינברג
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג נעצר בחשד לשוחד

עמו נעצר מנכ"ל עירייה ושני אנשי עסקים הקשורים אליו. הם חשודים גם במרמה והפרת אמונים • מעצרו הוארך עד ליום שני • סנגורו של גרינברג לכאן רשת ב: "כל אדם שמדביק פוסטר למענו חושב שיהפוך לטייקון. שהוא לא מקבל את זה - הולך למשטרה להתלונן"
דנה ירקצי ומשה שטיינמץ
10 באוגוסט 2022
06:36
עודכן ב 18:17

המשטרה עצרה הבוקר (רביעי) את רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקווה בחשד לפרשת שחיתות. עמו נעצרו גם מנכ"ל העירייה ושני אנשי עסקים הקשורים לראש העיר. העבירות המיוחסות להם הן שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. מעצרו של גרינברג הוארך עד ליום שני.

בדיון הארכת מעצרו, בבית משפט השלום בראשון לציון, אמר נציג המשרה כי "מחומר החקירה התבססה תשתית ראייתית שמעלה חשד סביר לקיום העבירות המיוחסות לחשודים". לדבריו, ישנה אינדיקציה שראש העיר שיבש הליכי חקירה.

החשד: העבירו לו מאות אלפי שקלים למסע הבחירות, ובתמורה התחייב לקדם את עסקיהם. גרינברג

סנגורו של גרינברג, עורך הדין עופר ברטל, אמר בדיון כי מדובר במי שהיה קצין משטרה, קצין בצנחנים, והדבר האחרון שירצה זה לשבש חקירה. ביקשו לעצור אותו דווקא ביום הפריימריז של הליכוד, כי הוא ראש עיר מטעם הליכוד. השופט הגיב לו ואמר כי "זה נדחה בגלל המצב הביטחוני, אני חיכיתי למעצר הזה".

על פי החשד, במהלך הבחירות לרשויות המקומיות לפני ארבע שנים העבירו גורמים בעלי עניין מאות אלפי שקלים למסע הבחירות של גרינברג על ראשות העירייה. בתמורה, הוא התחייב לקדם את האינטרסים העסקיים שלהם לאחר היבחרו. החקירה מתנהלת בשיתוף יחידת יהלום של רשות המיסים ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

עורך הדין ברטל התייחס לחשדות בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב ואמר כי "כל אדם שמדביק פוסטר למענו חושב שיהפוך לטייקון. שהוא לא מקבל את זה - הולך למשטרה להתלונן". 

האזינו לריאיון עם סנגורו של גרינברג בכאן רשת ב

 

יח"צ בכל פינה והדחת מתנגדים מקבוצות וואטסאפ: מה קורה בעיריית פ"ת?

בסדרת הכתבות "ארץ עיר" של אורן אהרוני, פורסם תחקיר על ההתנהלות הבעייתית של עיריית פתח תקווה והעומד בראשה - רמי גרינברג. הכתבה הראשונה עסקה בסגנון של רמי גרינברג, שלא מפספס הזדמנות ליחסי ציבור.

הוא החליט, למשל, לפרסם את שמו בכל פינה בעיר למרות פסיקות קודמות של בית משפט. הוא גם מנהל עשרות קבוצות וואטסאפ של תושבים ומי שלא מוצא חן בעיניו מוסר מהקבוצה. האופוזיציה מנסה להילחם - אבל מושתקת.

הכתבה השנייה חושפת הקלטות של ראש עיריית פתח תקווה, כשגילה שדירה בעיר הושכרה לשישה עובדים זרים עם אישורי שהייה. כשנודע לו על עניין ההשכרה, כפי שניתן לשמוע בהקלטות, גרינברג שלח לשם בלילה פקחים, התקשר באופן אישי לבעל הנכס, ניסה לשכנע אותו להוציאם ואחרי שנתקל בסירוב - החליט לשנות את סיווג הדירה למלונית, כדי שבעל הנכס ישלם יותר ארנונה.